В Посланні до народу «Соціально-економічна модернізація – головний вектор розвитку Казахстану» глава держави Н.А.Назарбаєв доручив уряду зміцнювати національну інноваційну систему.
«Уряду необхідно зміцнювати казахстанську інноваційну систему. Важливо збільшити бюджетні ви-датки на фінансування перспективних наукових досліджень через надання інноваційних грантів», - сказав Н.А.Назарбаєв.
Зусилля державної політики спрямовані на розвиток інноваційного середовища в усіх галузях економіки і науково-технологічних розробок. Так, в республіці створена інноваційна інфраструктура, включаючи регіональні технопарки, спеціальні економічні зони та конструкторські бюро.
Національним інноваційним фондом (НІФ) з початку діяльності профінансовано 15 проектів, 55 дослідно-конструкторських розробок, на сьогоднішній день за участі фонду реалізуються 9 інноваційних проектів.
Слід зазначити, що спільно з Корейським інститутом оцінки і планування науки та технологій (KISTEP) НІФ провів науково-технологічний форсайт, який направлений на визначення вектора подальшого розвитку Казахстану, визначення критичних технологій і галузей. В 2012 році за 10 критичними технологіями в пілотному режимі будуть розроблені відповідні цільові технологічні програми, які отримають пріоритетне фінансування, в тому числі з державного бюджету.
В 2011 році створені 9 офісів з комерціалізації при кращих НДІ та університетах Казахстану. Офіси пов’язують науку і бізнес з метою просування результатів науково-технічної діяльності на ринок. На сьогоднішній день з 74 заявлених інноваційних проектів відібрано 18 на обґрунтування концепцій. При цьому з 18 проектів 7 кращих отримають реальну допомогу в комерціалізації.
Разом з тим, в рамках технолог-гічного бізнес-інкубування відібрано 40 проектів на загальну суму 245,4 млн. тенге. В галузевому розрізі більш ніж 30% відібраних проектів припадає на сільське господарство і переробку сільгосппродукції, 20% - на будівництво і виробництво будматеріалів, 17,5% – на енергетику, 15% – на інформаційні та телекомунікаційні технології.
Таким чином, інструменти підтримки нових технологій направлені на розвиток інноваційної інфраструктури, ефективне впровадження наукових розробок, трансфер технологій, а також на реалізацію високотехнологічної продукції з високим рівнем валової