Про це УКРІНФОРМу повідомили організатори 5-ї глибоководної підводно-археологічної експедиції "Берег Богів", яка користуватиметься телекерованим апаратом "Софокл-1" з гідролокатором кругового обзору "Акінак".
"Унікальність експедиції полягає у визначенні вірогідності гіпотези відомих геологів Уільяма Райана і Уолтера Пітмана (США) про катастрофічне затоплення Чорного моря або середземноморськими водами в ранньому голоцені або каспійськими водами в пізньому плейстоцені", - говорять українські вчені і додають, що обидві гіпотези "передбачають, що легенда про всесвітній потоп, описаний в Біблії, стосується Чорного моря".
Українські вчені мають всі підстави припускати, що шельф Чорного моря був заселений ще в добу каменю, а потім пішов під воду. На підтвердження цієї гипотези та для пошуку слідів діяльності людини сканування дна проведуть вздовж затопленого морем прадавнього русла палео-Дніпра від острова Березань (Миколаївська обл.) до межі виключної економічної зони Румунії, і далі по затопленій стародавній береговій смузі моря до мису Херсонес у Криму.
Це дасть змогу, зокрема, говорити більш предметно про ймовірну дату "вселенського потопу", адже зараз вчені вважають, що катастрофа на Чорному морі сталася або 7-8 тисяч років тому, або навіть набагато раніше, 14-17 тисяч років тому.