Україна представлена делегацією із семи експертів – представників провідних вищих навчальних закладів України, як з боку адміністрації так і студентства на чолі з Першим заступником Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгеном Сулімою (склад національної команди експертів: http://tempus.org.ua/uk/national-team-here/90--here.html).
Захід відкривав президент Технологічного інституту Гаді Голон. Семінар стане платформою для обговорення співпраці між університетами та підприємствами, проблемних питань та перспектив. Окрім української делегації семінар відвідали представники з Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь, Російської Федерації, Республіки Туркменістан, Республіки Узбекистан.
Під час семінару відбулася зустріч Першого заступника Міністра Євгена Суліми з головою департаменту Темпус Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури Клаусом Хауптом.
Клаус Хаупт зазначив, що, за оцінками Європейського Союзу, Україна має високі результати, як на інституціональному, так і на національному рівні, отриманих у результаті втілення проектів Темпус в Україні. Представник Виконавчого агентства вже не вперше підкреслив важливу роль Національного Темпус-офісу в Україні щодо заходів національної команди експертів з реформування системи вищої освіти в Україні та їх впливу на модернізацію системи вищої освіти.
У свою чергу, Євген Суліма високо оцінив вклад експертів Національного Темпус-офісу в розробку проекту Закону України «Про вищу освіту» (нова редакція) та допомогу з боку європейських колег.
Перший заступник Міністра розповів про скоординовану роботу між МОНмолодьспорту та Національним Темпус-офісом в Україні щодо втілення проектів Темпус та визначення національних пріоритетів, робота над якими цього року вже розпочалася.
Також у рамках семінару відбулася зустріч членів української делегації, серед яких проректори Одеської національної морської академії, Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, Львівського національного університету «Львівська політехніка» із віце-президентом Технологічного інституту Едуардом Якубовим, під час якої обговорювалися новітні науково-технічні досягнення університетів України та Ізраїлю та розглядалося питання подальшої взаємодії між Технологічним інститутом та вузами України із можливим в найближчий час візитом представників цього інституту до України.
Завершуючи перший робочий день семінару, учасники відвідали компанію «SoloarEdge Technologies», де їм презентували останні напрацювання у сфері альтернативного видобутку електроенергії, використовуючи сонячне світло.