Прийнятий за основу проект Концепції Державної програми впровадження електронного урядування

 

За словами декану факультету суспільно-політичного розвитку Національної академії державного управління при Президентові України Андрія Семенченка, проект Концепції був розроблений ініціативною групою, до складу якої увійшли представники Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації та НАДУ. Проект є системним документом, який узагальнює всі попередні напрацювання, що знайшли відображення в Національному плані інформатизації, проекті Плану заходів з реалізації Міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», тощо. Андрій Семенченко також наголосив на тому, що проект вже пройшов першу стадію громадських обговорень під час низки міжнародних конференцій. Він є доступним для громадськості в Інтернеті.

Проектом Концепції передбачені розбудова інфраструктури електронного урядування (електронної системи документообігу, електронної системи взаємодії інформаційних ресурсів органів влади, тощо), розробка механізмів та нормативно-правове супроводження надання послуг громадянам та бізнесу з використанням ІКТ, встановлення єдиної координації заходів з впровадження електронного урядування, вдосконалення відповідної законодавчої бази. Реалізації Концепції матиме наслідком зміцнення довіри до влади з боку суспільства, зниження витрат органів влади та підвищення їхньої ефективності, вдосконалення взаємодії органів центральної та місцевої влади, зменшення рівня корупції.

Як зазначив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, керівник Національної програми інформатизації Володимир Семиноженко, прийняття подібних комплексних програм, по-перше, дозволяє отримати необхідне фінансування й, по-друге, систематизує усі заходи, які стосуються впровадження електронного урядування. «Інші програми вбудовуватимуться в рамку спільного бачення. У такий спосіб в Україні формуватиметься єдина державна політика інформатизації», - сказав Голова Держінформнауки.

Учасники засідання відзначили, що у самій Програмі (на відміну від Концепції, яка є більш загальним документом) потрібно конкретизувати завдання, врахувати міжнародний досвід та проаналізувати сьогоднішній стан готовності України до впровадження електронного урядування.

Голова Державного підприємства «Держінформресурс» Сергій Дзюба уточнив, що наразі вже є готові технічні рішення, потрібні для повноцінного функціонування електронного уряду, зокрема, ІD-паспорти та механізми накладання цифрового підпису. Також розроблений єдиний регламент для передачі даних в межах системи електронної взаємодії органів влади. І це далеко не всі досягнення на сьогодні. Проте кінцевою метою впровадження електронного урядування є надання послуг населенню та представникам бізнесу, а також встановлення ефективної взаємодії між органами влади, громадянами і бізнесом. Отже, технологічні рішення є лише платформою електронного урядування. «Питання вже не в тому, які ми будуємо рейки. Питання стосується того, чи поїдуть по ним сучасні состави», - підсумував Володимир Семиноженко.

Учасники засідання прийняли проект Концепції за основу та дійшли згоди щодо необхідності його доопрацювання на основі висловлених зауважень.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

August 2026
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Завершено конкурсний відбір з направленн…

11-06-2012 Светлана - avatar Светлана

14 червня 2012 року під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми відбулося засідання Конкурсної комісії з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування...

ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В АПК

07-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Нові розробки, що пропонуються для впровадження Інженерно-технологічним інститутом «Біотехніка» Національної академії аграрних наук України у 2013 р.:

Про Міжнародну наукову конференцію «Збаг…

07-10-2014 Anna - avatar Anna

8-9 жовтня 2014 року на базі Інституту рослинництва імені В.Я.Юр’єва НААН відбудеться Міжнародна наукова конференція «Збагачення генетичного різноманіття рослин». У роботі конференції запрошені взяти участь вітчизняні та іноземні вчені.