Кризові країни "не дружать" з інноваціями

Найбільше на ці потреби виділяють скандинавські країни.

На перший погляд, цей зв'язок може видатись логічним – країни Євросоюзу, які опинились на межі боргової кризи, вкладають менше грошей у розвиток науково-технічних новинок та винаходів. Відсутність коштів у бюджеті змушує їх до цього. Проте дослідження, презентоване Європейською комісією у вівторок, 7 лютого, свідчить, що й попередніми, некризовими роками економіки Греції, Іспанії, Португалії та Іспанії пасли задніх за рівнем інновативності.

Під інновативністю маються на увазі не лише постійна модернізація підприємств, а й рамкові умови для науково-технічного прогресу, створені у країні. Згідно з дослідженням Єврокомісії, що охоплює ситуацію у 2011 році, Німеччина та скандинавські країни залишились у групі найвинахідливіших. Німеччина йде третьою у рейтингу після Швеції та Данії, змістивши трохи далі Фінляндію.

Найслабкіша підтримка ноу-хау - в нових країнах ЄС

В основу рейтингу лягли такі чинники як інтелектуальний капітал, дослідницький ландшафт, державна підтримка та реалізація технологічних знань на ринку. За шкалою від 0 до 1 Німеччина отримала результат у 0,7 пункта. Її слабкості полягають насамперед в категоріях «людські ресурси» та «дослід-ницький ландшафт».

У Болгарії, Румунії та балтійських країнах справи з інноваціями - ще гірші за південноєвропейські країни. Єврокомісар з питань промисловості Антоніо Таджані назвав результати дослідження тривожним сигналом. Ключем до успіху в цій сфері Таджані назвав гнучкіші правила та тіснішу взаємодію великих та середніх підприємств.

Європа – посередині

Єврокомісар з науки Мер Джіогеген-Куін додала, що згадані у негативному контексті країни-члени ЄС могли б створювати кращі податкові стимули для компаній, які інвестують в технологічний розвиток та наукові дослідження, зменшувати бюрократичні перепони на шляху створення підприємств, а також розумніше розпоряджатися коштами ЄС.

Євросоюз в цілому, як і раніше, поступається за інноваціями Сполученим Штатам, Японії та Південній Кореї, наголосила єврокомісар. Аби наздогнати лідерів, ЄС повинен дбати про кращі умови праці для провідних вчених та молодих талановитих дослідників з усього світу. Хоча якщо порівнювати з новими індустріальними країнами Китаєм, Індією, Бразилією та Росією, показники «винахідливості» країн Європи усе одно є набагато кращими, відзначили представники Єврокомісії, представляючи дослідження.

Автор: Захар Бутирський ( dpa, Reuters, AFP )

Редактор: Євген Тейзе

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Інтерв'ю Голови Держінформнауки Володими…

19-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Владимир Семиноженко: Сегодня появилась политическая воля для создания информационного общества

Відбувся успішний пуск європейської раке…

12-02-2015 Anna - avatar Anna

Відбувся успішний пуск європейської ракети-носія "Вега" з українським двигуном

11 лютого 2015 року о 15.40 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані здійснено успішний пуск ракети-носія «Вега» легкого класу з експериментальним багаторазовим космічним кораблем. Проект, що отримав...

Дайджест новин у сфері науки та інноваці…

11-06-2012 Олена - avatar Олена

Дайджест новин у сфері науки та інновацій за 07-11.06.2012 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...