Учні та педагоги МАН України стажуватимуться в кращих лабораторіях США

 

Учасників заходу привітали голова Державного агентства України з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко та Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Джон Теффт.

Одним з результатів зустрічі стала домовленість про співпрацю Малої академії наук України з Аргоннською національною лабораторією – однією з найбільших національних мультидисциплінарних лабораторій при Департаменті енергетики США. Метою її діяльності є поєднання науки, техніки й устаткування світового рівня для проведення інноваційних досліджень і створення передових технологій. Уже в 2013 році науково-педагогічні працівники Малої академії наук матимуть змогу підвищувати кваліфікацію в цій лабораторії.

Успіх зустрічі став можливим завдяки виступам 30 дослідників МАН, які презентували свої досягнення в галузі матеріалознавства, інформаційних технологій, сільського господарства, біомедичних наук, космічній галузі та екології.

Наприклад, учень з м. Полтава Денис Коваленко представляв систему управління комп’ютером і побутовою технікою для людей з обмеженими фізичними можливостями. Презентований хлопцем пристрій допомагає керувати приладами на відстані мишкою комп’ютера. У випадку паралічу рук, пристрій, прикріплений на голові чи нозі, дає змогу оперувати ПК і підтримувати спілкування через Інтернет.

Учень Запорізького технічного ліцею Ілля Літкін презентував автоматизовану систему виявлення тріщин на поверхнях і кількісної оцінки їх характеристик. Знайти та якісно проаналізувати тріщини на мікро- та макрорівнях (тобто від масштабів мікронів до поверхні планет) можна за допомогою програми молодого науковця і наданих для аналізу фотографій.

Змістовні виступи МАНівців переконали представників американської делегації у високому професіоналізмі педагогів Малої академії наук, які за своїм науковим рівнем можуть претендувати на стажування у провідних навчально-наукових центрах США.

Планується відкрити такі програми стажування й для випускників МАН, які вільно володіють англійською.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Трансфер технологій — важлива передумова…

10-02-2012 Олена - avatar Олена

У м. Києві відбулось засідання круглого столу в рамках нової програми Українського науково-технологічного центру (далі –УНТЦ) S4B: Science for Business Initiative (Ініціатива «Наука для бізнесу»): Головний Спеціаліст з Комерціалізації Технологій...

Фундаментальні дослідження та практичні …

27-03-2015 Anna - avatar Anna

Фундаментальні дослідження та практичні розробки Інституту фізики НАН України

Серед установ Національної академії наук України особливе місце посідає Інститут фізики – заклад із довгою історією та непересічними здобутками в галузі вивчення найбільш загальних і фундаментальних закономірностей, якими визначається розвиток...

ЖДУ імені Івана Франка та польський Сіле…

21-10-2013 Anna - avatar Anna

Житомирський державний університет імені Івана Франка відвідала делегація з Республіки Польща на чолі з проректором із міжнародної роботи Сілезького університету в Катовіце доктором Мірославом Наконечним та першим заступником голови Житомирської...