Учасників заходу привітали голова Державного агентства України з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко та Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Джон Теффт.
Одним з результатів зустрічі стала домовленість про співпрацю Малої академії наук України з Аргоннською національною лабораторією – однією з найбільших національних мультидисциплінарних лабораторій при Департаменті енергетики США. Метою її діяльності є поєднання науки, техніки й устаткування світового рівня для проведення інноваційних досліджень і створення передових технологій. Уже в 2013 році науково-педагогічні працівники Малої академії наук матимуть змогу підвищувати кваліфікацію в цій лабораторії.
Успіх зустрічі став можливим завдяки виступам 30 дослідників МАН, які презентували свої досягнення в галузі матеріалознавства, інформаційних технологій, сільського господарства, біомедичних наук, космічній галузі та екології.
Наприклад, учень з м. Полтава Денис Коваленко представляв систему управління комп’ютером і побутовою технікою для людей з обмеженими фізичними можливостями. Презентований хлопцем пристрій допомагає керувати приладами на відстані мишкою комп’ютера. У випадку паралічу рук, пристрій, прикріплений на голові чи нозі, дає змогу оперувати ПК і підтримувати спілкування через Інтернет.
Учень Запорізького технічного ліцею Ілля Літкін презентував автоматизовану систему виявлення тріщин на поверхнях і кількісної оцінки їх характеристик. Знайти та якісно проаналізувати тріщини на мікро- та макрорівнях (тобто від масштабів мікронів до поверхні планет) можна за допомогою програми молодого науковця і наданих для аналізу фотографій.
Змістовні виступи МАНівців переконали представників американської делегації у високому професіоналізмі педагогів Малої академії наук, які за своїм науковим рівнем можуть претендувати на стажування у провідних навчально-наукових центрах США.
Планується відкрити такі програми стажування й для випускників МАН, які вільно володіють англійською.