За останні два роки в сферу енергоефективності та відновлюваної енергетики залучено 21 мільярд гривень інвестиційних коштів. Про це повідомив Голова Держенергоефективності України Микола Пашкевич 14 грудня на брифінгу в Кабінеті Міністрів України.
«Завдяки активізації впровадження енергоефективних проектів у галузь вдалося залучити близько 21 млрд. грн. інвестиційних коштів, в тому числі 5 млрд. лише за перше півріччя 2012 року. Загалом, на 1 гривню, витрачену з державного бюджету, в середньому залучено 23 гривні інвестиційних коштів», - зауважив Микола Пашкевич.
Голова Агентства також розповів, що у рамках Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки, 15 галузевих, 26 регіональних та 49 бюджетних програм енергоефективності реалізовано понад 12 тисяч енергоефективних заходів. Досягнуто зниження енергоємності виробництва за 123 видами продукції. Зекономлено близько 4,4 млрд. м3 природного газу.
За словами Миколи Пашкевича протягом останніх років динамічно зросло і використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
«Загальна потужність об’єктів відновлюваної енергетики за два роки збільшилась в 4 рази, з 146 МВт до 576 МВт. Протягом 2011 року та 10 місяців 2012-го ними вироблено 995 млн. кВт/год. електроенергії, 1,2 млн. тонн твердого біопалива та 49 тисяч тонн рідкого біопалива», - сказав Голова Агентства.
Окрім цього, Микола Пашкевич проінформував, що у поточному році до Державної цільової програми внесено зміни для стимулювання населення щодо впровадження енергоефективного обладнання та технологій шляхом компенсації частини відсотків за користування кредитами, а також промислових підприємств, через відшкодування частини вартості проектів.
Також, Голова Агентства зазначив, що відповідно до зобов’язань України перед Енергетичним Співтовариством розроблено проект Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року. Головна мета Плану – скорочення споживання енергії на національному рівні до 9% від середнього обсягу кінцевого споживання, або 6,23 млн. тонн нафтового еквіваленту.