МАНівці в Мюнхені: перша сесія проекту «Німецько-Український Дитячий аерокосмічний університет» завершилась успішно

 

Метою цієї двонаціональної позашкільної програми є підтримка математичних та природничих здібностей юних дослідників України та Німеччини. Проект проводиться під егідою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту та під патронатом космонавтів двох країн: Леоніда Каденюка – Героя України, першого космонавта незалежної України, кандидата технічних наук, члена наглядової ради МАН, та його німецького колеги Ульріха Вальтера – астронавта, професора аерокосмічної інженерії технічного університету міста Мюнхена, доктора природничих наук.

Захід пройшов за сприяння Кабінету Міністрів України, посольства Німеччини в Україні, Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України, правління Німецького аерокосмічного центру, інформаційного центру ДААД в Україні, Всеукраїнської благодійної організації «Фонд підтримки обдарованих дітей України», Авіаційного науково-технічного комплексу імені Олега Антонова та ін.

Проект покликаний підтримати зацікавленість школярів обох країн у таких галузях як математика, інформатика, природничі й технічні науки. Крім того, спільний проект дає можливість учням познайомитися, потоваришувати й попрацювати разом під керівництвом висококваліфікованих педагогів. А це, у свою чергу, може перерости в співробітництво майбутніх молодих науковців уже в дорослому житті й надати широкі можливості для поглиблення двосторонніх відносин у науково-технічній та аерокосмічній сфері.

Перша сесія «Німецько-Українського Дитячого аерокосмічного університету» проходила у м. Мюнхен та його передмістях – містах Ґархінг і Фрайзінг. По дев’ять школярів із України та Німеччини стали слухачами й учасниками цілого ряду лекційних, практичних та лабораторних занять з різних природничих наук. Дуже цікавими були практичний курс з робототехніки, практикум з астробіології, заняття в ДНК-лабораторії.

А ще учасникам випала нагода здійснити чудові екскурсії різними відділами Німецького музею м. Мюнхена – найбільшого музею природознавства і техніки у світі. У ньому зібрано близько 28 тис. експонатів, що представляють найвеличніші науково-технічні досягнення людства.

Талановиті хлопці й дівчата разом зі своїми наставниками вже налаштовані на другий етап проекту: в липні цього року дев’ятеро юних німецьких дослідників приїдуть до м. Києва. Разом з українськими однолітками вони матимуть змогу відвідати ще один цикл пізнавальних занять та спланувати подальші спільні наукові дослідження.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Кабінет Міністрів України затвердив План…

25-01-2012 Олена - avatar Олена

25 січня 2012 року на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період...

На Харківщині будують новітній комплекс …

02-11-2014 Anna - avatar Anna

Будівництво комплексу з управління побутовими відходами здійснюється в Богодухівському районі Харківської області. Хід робіт напередодні перевірив під час робочої поїздки до Богодухівського району голова Харківської ОДА Ігор Балута. "На полігоні не...

Дайджест новин у сфері науки та інноваці…

09-01-2013 Олена - avatar Олена

Дайджест новин у сфері науки та інновацій за 04-09.01.2013 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...