Метою цієї двонаціональної позашкільної програми є підтримка математичних та природничих здібностей юних дослідників України та Німеччини. Проект проводиться під егідою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту та під патронатом космонавтів двох країн: Леоніда Каденюка – Героя України, першого космонавта незалежної України, кандидата технічних наук, члена наглядової ради МАН, та його німецького колеги Ульріха Вальтера – астронавта, професора аерокосмічної інженерії технічного університету міста Мюнхена, доктора природничих наук.
Захід пройшов за сприяння Кабінету Міністрів України, посольства Німеччини в Україні, Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України, правління Німецького аерокосмічного центру, інформаційного центру ДААД в Україні, Всеукраїнської благодійної організації «Фонд підтримки обдарованих дітей України», Авіаційного науково-технічного комплексу імені Олега Антонова та ін.
Проект покликаний підтримати зацікавленість школярів обох країн у таких галузях як математика, інформатика, природничі й технічні науки. Крім того, спільний проект дає можливість учням познайомитися, потоваришувати й попрацювати разом під керівництвом висококваліфікованих педагогів. А це, у свою чергу, може перерости в співробітництво майбутніх молодих науковців уже в дорослому житті й надати широкі можливості для поглиблення двосторонніх відносин у науково-технічній та аерокосмічній сфері.
Перша сесія «Німецько-Українського Дитячого аерокосмічного університету» проходила у м. Мюнхен та його передмістях – містах Ґархінг і Фрайзінг. По дев’ять школярів із України та Німеччини стали слухачами й учасниками цілого ряду лекційних, практичних та лабораторних занять з різних природничих наук. Дуже цікавими були практичний курс з робототехніки, практикум з астробіології, заняття в ДНК-лабораторії.
А ще учасникам випала нагода здійснити чудові екскурсії різними відділами Німецького музею м. Мюнхена – найбільшого музею природознавства і техніки у світі. У ньому зібрано близько 28 тис. експонатів, що представляють найвеличніші науково-технічні досягнення людства.
Талановиті хлопці й дівчата разом зі своїми наставниками вже налаштовані на другий етап проекту: в липні цього року дев’ятеро юних німецьких дослідників приїдуть до м. Києва. Разом з українськими однолітками вони матимуть змогу відвідати ще один цикл пізнавальних занять та спланувати подальші спільні наукові дослідження.