Якість українського Плану дій відзначила і Держсекретар США Гіларі Клінтон в частині запровадження системи електронних звернень громадян та прозорості видобувних галузей під час Першої щорічної зустрічі країн-учасниць ініціативи, що відбулася 17-18 квітня 2012 року у Бразилії. Станом на 17 квітня 2012 року 55 країн світу є учасниками міжнародної ініціативи.
Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ Марина Ставнійчук наголосила на важливості реалізації в Україні міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», покликаної забезпечити прозорість державного управління. «В Координаційній раді з питань розвитку громадянського суспільства утворено спеціальну робочу групу з координації впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», яку очолює В.П. Семиноженко, голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації, а секретарем обрано О.С. Хмару, президента Творчого об’єднання «ТОРО», - сказала Радник Президента.
За словами голови Секретаріату Громадського Партнерства «Відкритий Уряд» (керівника представництва в Україні Transparency International) Олексія Хмари, процес консультацій з підготовки Плану дій, організований в Україні громадянським партнерством з підтримки ініціативи “Відкритий Уряд», виявився одним з найбільш успішним з точки зору врахування пропозицій громадян у фінальній версії плану. «Український План дій, ухвалений керівним комітетом міжнародної ініціативи, на вісімдесят відсотків складається з пропозицій громадських експертів. Україна увійшла у трійку країн, про які найчастіше говорили у Бразилії. Ми звучали у зв’язку з складним процесом підготовки Національного плану та залучення громадськості до цього процесу», - підкреслив Олексій Хмара.
Як зауважив директор Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження», член Міжнародної ради ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Олексій Орловський, що план передбачає приєднання України до ініціативи EITI (прозорість енергосектору) та розвитку локальної демократії. «Ця ініціатива передбачає, що фінанси, які держава отримує від видобутку та транспортування природних ресурсів, підлягають оприлюдненню й мають проходити незалежний міжнародний аудит, коли зіставляються дані енергетичних компаній і дані про надходження до бюджетів. Пункт 2 плану стосується розвитку локальної демократії і сьогодні ми не можемо говорити про демократію, якщо не будемо імплементувати норм європейського законодавства», - наголосив він.
Директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко вважає: аби виконати зобов’язання міжнародної ініціативи Україні потрібно, у першу чергу, почати повною мірою реалізовувати норми Закону «Про доступ до публічної інформації». «На жаль, ми спостерігаємо постійні намагання приховати від громадян інформацію, особливо в частині витрат бюджетних коштів. Причому, за нашими спостереженнями, одним з найбільших порушників у цьому питанні є Верховна Рада України. Кабінет Міністрів України демонструє один з найгірших показників щодо виконання положення закону про оприлюднення проектів усіх рішень за 20 днів до їх ухвалення», - підкреслив він.
«Якщо Уряд планує стати відкритим, потрібно забезпечити публічний доступ до Інтернету і підвищити комп’ютерну грамотність українців, особливо мешканців сіл і малих міст”, - у цьому переконаний директор програми «Бібліоміст», член Міжнародної ради ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Матей Новак. «Програма «Бібліоміст» працюватиме спільно з Урядом на виконання підписаного Меморандуму про взаєморозуміння між Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації, Національним центром електронного урядування та програмою «Бібліоміст», щоб задіяти систему публічних бібліотек для ефективного виконання плану. Ми обладнаємо бібліотеки комп’ютерною технікою та розробимо спеціалізовані навчальні програми. Партнерство максимально використає наявну інфраструктуру публічного доступу до мережі, щоб просувати відкрите урядування та залучити якомога ширше коло громадян до участі в прийнятті життєво важливих рішень». Матей Новак наголосив, що «за висновками міжнародної спільноти тільки плани дій трьох країн – України, Румунії та Колумбії – вказують на те, як забезпечуватимуть доступ громадян до урядових ресурсів».
Олеся Архипська, керівник Національного центру електронного урядування, заступник генерального директора ДП «Держінформресурс», вважає «Ініціатива «Партнерство Відкритий Уряд» - виклик партнерству, відкритому діалогу між урядом і громадськістю. Прийняття Плану дій на рівні Уряду України та керівного комітету міжнародної ініціативи без зауважень – це лише перший крок. Попереду – підготовка детального Імплементаційного та інформаційно-комунікаційного планів із чітко зазначеними відповідальними особами до 1 червня ц.р., запуск офіційного веб-сайту та, найголовніше, реалізація ініціативи. Найбільшу кількість зобов’язань Україна взяла у сфері електронного урядування та розвитку електронної демократії, відповідальними за які є Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації і Національний центр електронного урядування. Під головуванням В.П. Семиноженка, голови Держінформнауки, працює Міжнародна рада ініціативи, до якої увійшли представники 10 найбільших міжнародних організацій, що працюють в Україні. І це свідчить про рівень довіри. Об’єднання наших зусиль – уряду, громадськості, міжнародної спільноти – це важливий крок у формуванні нової відповідальної політики».