Відкрив Конференцію президент Національної академії наук України академік Борис Євгенович Патон. У роботі взяли участь головний хірург МОЗ України академік НАМН України П.Д.Фомін, віце-президент НАМН України академік НАН України Ю.І.Кундієв, директор Національного інституту сердцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова академік НАН України Г.В.Книшов та інші провідні фахівці в галузі медицини.
У роботі Конференції взяли участь близько 200 вчених та фахівців медичного та інженерного профілю з України, Російської Федерації, Латвії та США. На Конференції було заслухано доповіді з різних питань теорії та практики високочастотного електрозварювання та температурної обробки біологічних тканин, досвіду його практичного використання в хірургії, а також відповідного обладнання та інструменту.
Наступного дня (1 грудня 2012) в рамках Конференції в Центральному госпіталі Військово-медичного управління Служби безпеки України під головуванням д.м.н І.А.Луріна був проведений майстер-клас, на якому провідні хірурги продемонстрували для присутніх в режимі відео-трансляції хірургічні операції різного профілю з використанням технології високочастотного електрозварювання та апаратури розробленої та виготовленої в ІЕЗ ім.Є.О.Патона НАН України. Операції проводили д.м.н С.Є. Подпрятов (модератор проф. А.В.Макаров), к.м.н.І.І.Булик (модератор проф.М.Ю.Ничитайло) та к.м.н. О.М.Кудлай (модератор д.м.н. В.Г.Жегулович).
Після завершення демонстрації на запитання присутніх відповідали професор кафедри торакальної хірургії та пульмонології Національної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупіка МОЗ України А.В.Макаров, заступник директора Національного інституту хірургії та трансплантології НАМН України проф. М.Ю.Ничитайло та завідувач відділу зварювання живих тканин ІЕЗ ім.Є.О.Патона д.т.н. Г.С.Маринський. В ході обговорення виступаючі зазначали, що метод високочастотного зварювання м’яких живих тканин безумовно заслуговує більш широкого впровадження в практичну роботу хірургів лікувальних установ України та за кордоном.
Метод високочастотного зварювання м'яких живих тканин (ВЧ ЗМЖТ), розроблений в Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона в співдружності з міжнародною асоціацією "Зварювання" і багатьма медичними установами України, показав свою ефективність і успішно використовується на практиці протягом вже більше 10 років. За цей час освоєно більш ніж 150 різних хірургічних методик, успішно виконано біля 100 тисяч хірургічних операцій в таких галузях, як загальна та абдомінальна хірургія, травматологія, пульмонологія, проктологія, урологія, мамологія, оториноларингологія, гінекологія, офтальмологія та ін. Ведуться роботи по застосуванню зварювання живих тканин і супутніх процесів в кардіохірургії та інших галузях. Застосовується і добре зарекомендував себе новий метод і в ветеринарній хірургії.
Роботи по зварюванню живих тканин відзначені Державною премією України в галузі науки та техніки за 2004 рік.
Загальновизнані переваги технології:
- Виконання оперативних втручань безкровне, швидке, зручне для хірурга і мало травматичне для пацієнта;
- Зменшення крововтрати на 60-85%;
- Скорочення тривалості операції на 20-50%;
- Висока абластичність втручань у онкологічних хворих;
- Можливість проведення хірургічного лікування хворим, які раніше вважались неоперабельними;
- Швидка та повноцінна післяопераційна реабілітація.
В ІЕЗ ім.Є.О.Патона розроблене та випускається обладнання для реалізації нового методу.
Сюжет у випуску новин на каналі Інтер
Матеріали опублікували: Прес-служба Президії НАН України