Бізнес та держава сприятимуть інноваційній діяльності в Україні

 

За даними звіту Всесвітнього економічного Форуму про глобальну конкурентоспроможність, 2011 року за категорією «інновації», Україна посіла 89-е місце серед 133 країн проти 82-го місця у 2010. Такі цифри є сигналом як для країни, так і для бізнесу щодо необхідності докорінно змінювати ситуацію, оскільки сьогодні найуспішнішими є країни, які впроваджують та експортують високотехнологічні товари та послуги (Сингапур, Швейцарія, Данія).

Своїм баченням стану інновацій й технологічної готовності країни поділився Віктор Івченко, заступник голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України. За його словами, хоча й процес впровадження інновацій йде і кількість підприємств з інноваційною діяльністю збільшується, проте ці показники ще надзвичайно далекі від задовільних. Україні потрібно змінювати державну політику і переходити на інноваційну модель розвитку.

Марина Саприкіна, голова правління Центру „Розвиток корпоративної соціальної відповідальності”, презентувала ініціативу „Підприємство 2020: роль бізнесу в суспільстві” та представила мапу ризиків у сфері інновацій та бізнес-рішень для протидії зазначеним викликам. «На жаль, в Україні більшість компаній планує свою діяльність на 2-3 роки. Та, якщо ми хочемо жити в цій країні і успішно розвиватися, потрібно дивитися дещо далі. Нашим проектом ми хочемо показати, які соціальні та екологічні ризики чекають на країну в найближчому майбутньому і які рішення бізнесу потрібно прийняти сьогодні, щоб уникнути їх завтра».

У результаті спільного обговорення були визначені такі головні виклики, які бізнес, держава і суспільство мають враховувати у своїх стратегіях розвитку:

Невелика кількість конкурентоспроможних новітніх технологій і продукції, в т. ч. через невелику кількість державних закупівель цієї продукції.

Тотальна зношеність інфраструктури життєзабезпечення та застаріла виробнича база більшості підприємств.

Низький рівень впровадження науково-дослідних розробок та матеріально-технічної бази.

Несприятлива фіскальна політика щодо інновацій.

Малі відносні державні та приватні витрати на розвиток науки, відтік науковців за кордон.

Відсутність зв'язку університетів з промисловістю у сфері досліджень і розвитку.

Та однією з найбільших проблем сфери інновацій учасники "круглого столу" вважають відсутність реальних правових і фінансових умов для роботи як бізнесу, так інших інституцій.

Ці ризики для організацій означають: незадовільні умови праці, відсутність планування стратегічного розвитку, низьку продуктивність праці, відсутність дієвих механізмів та інфраструктури фінансування інновацій у державному та приватному секторах.

Важливо, що передовий український бізнес не лише усвідомлює важливість інновацій, а й активно впроваджує ефективні проекти. Яскравий приклад - проект «Мобільна медицина» компанії МТС.

Вікторія Рубан, начальник відділу зв'язків з громадськістю МТС-Україна, розповіла: «Наша компанія є інноваційною по суті. Ми реалізовуємо надзвичайно багато різноманітних інноваційних програм, які підвищують ефективність бізнесу. Проте для нас не менш важливо впроваджувати новітні технології в соціальну сферу, яка, на жаль, не має фінансових можливостей для цього. Так, за відсутності будь-якої законодавчої бази, державних програм та бюджетного фінансування МТС з партнерами побудували ядро телемедичної мережі, яка об'єднала декілька десятків медичних установ і регіональних лікарень і дає можливість віддалено консультувати людей за допомогою сучасних технологій. Більш того, саме реалізація пілотного проекту дала поштовх розвитку телемедицини в Україні, принаймні сьогодні розпочато роботу над відповідними законом і державною програмою».

Також своїм досвідом поділилися представники компаній («Інтел», «Profiles International», комунікаційний холдинг «Atlantic Group»), бізнес-шкіл та посольств.

Ключовою частиною дискусії стало визначення подальших кроків, які мають посприяти розвитку інновацій в Україні та покращити технологічну готовність. Так, учасники дискусії зійшлися на тому, що необхідно:

Розробити національну інноваційну політику/стратегію, з урахуванням пропозицій бізнесу.

Залучити інвестиції в розширення використання екології чистого виробництва.

Запровадити у ВНЗ творчі гуртки/центри науково-технічного творчого розвитку студентів.

Впровадити програми з інновацій у бізнес-школах.

Сприяти розвитку «економіки знань».

Спільні пілотні проекти між Держінформнауки та бізнесом у 2013 році, які обговорювалися під час "круглого столу" та рекомендації для бізнес-стратегій компаній будуть представлені на Міжнародній конференції у грудні 2012 року.

Про Ініціативу «Підприємство 2020»: Захід відбувається в рамках проекту «Підприємство 2020: роль бізнесу в суспільстві», мета якого - розвиток українських компаній відповідно до потреб суспільства й викликів у перспективі 2020, налагодження взаємодії між бізнесом та владою. До робочої групи Ініціативи входять: Інститут демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи; Глобальний Договір ООН; Міжнародна торгова палата України; Асоціація «Фондове партнерство», Європейський банк реконструкції та розвитку, Український Інститут публічної політики, Міністерство екології та природних ресурсів, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами, Фонд якісної політики.

У разі використання цього матеріалу посилатися на сторінку джерела

Код посилання: <a href="http://www.ukrinform.ua/ukr/news/biznes_ta_dergava_spriyatimut_innovatsiyniy_diyalnosti_v_ukraiini_1752417">Укрінформ</a>

15:59 30.08.2012

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №9-10 (2014)

19-03-2014 Олена - avatar Олена

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №9-10 (2014)

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №9-10 (2014) СКАЧАТИ Видання «Наука сьогодні». Періодичність: двічі на місяць. Метою журналу є забезпечення оперативною інформацією про події, здобутки, досягнення у сфері фундаментальних і прикладних наук, високих технологій як...

Студенти НТУУ «КПІ» пройшли практику в Ф…

19-11-2014 Anna - avatar Anna

Студенти НТУУ «КПІ» пройшли практику в ФРН

Група студентів факультету електроніки (з кафедр мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв) 11–24 жовтня ц.р. перебувала в Технічному університеті м. Дрезден (ФРН) на навчально-технологічній практиці (відповідно до Угоди про подвійний диплом...

Науковці ЖДУ імені Івана Франка дали цін…

29-11-2013 Anna - avatar Anna

Науковці ЖДУ імені Івана Франка дали цінні настанови юним учасникам Малої академії наук України

У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч досвідчених науковців університету з майбутнім поколінням вчених та дослідників України – юними учасниками Житомирського територіального відділення Малої академії наук України. Мета зустрічі...