В ДКАУ відбулася прес-конференція щодо підсумків першого року роботи Національної космічної системи дистанційного зондування Землі "Січ-2"

 

У брифінгу взяли участь: Алексєєв Юрій Сергійович – Голова Державного космічного агентства України; Федоров Олег Павлович – директор Інституту космічних досліджень ДКА та НАН України; Махонін Євген Іванович – начальник управління спеціальних програм ДКА України.

Учасники прес-конференції розповіли про основні результати річної роботи Космічної системи «Січ-2», про наукові експерименти, що реалізуються на борту космічного апарату, та про перспективи удосконалення вітчизняної системи моніторингу Землі з космосу.

Як повідомив Голова ДКАУ Ю.С. Алексєєв, рік тому, 17 серпня 2011 року, ракета-носій української розробки та виготовлення «Дніпро» вивела на орбіту національний космічний апарат (КА) дистанційного зондування Землі «Січ-2». В найкоротший термін після проходження льотно-конструкторських випробувань, а саме 10 жовтня 2011 року, супутник було введено в експлуатацію.

Для України – це унікальний супутник, оскільки він повністю створений національними виробниками космічної техніки. Повний цикл розробки, збирання та виведення на орбіту космічних засобів такого рівня у світі має біля 10 країн. Космічний апарат «Січ-2» створено на сучасному технологічному та інформаційному рівнях. Він дозволяє отримувати цифрові зображення поверхні Землі в панхроматичному і багатоспектральному діапазонах з розрізненістю 8 метрів, а також у середньому інфрачервоному діапазоні – до 41,4 метра.

Невипадково, наголосив Ю.С. Алексєєв, на всеукраїнської виставці «Барвиста-Україна», яка сьогодні завершила свою роботу в м. Києві, Державне підприємство «КБ «Південне» ім М.К. Янгеля - головний конструктор супутника й космічної системи - отримало диплом за кращий вітчизняний товар 2012 року – Космічну систему «Січ-2»!

Космічні знімки, отримані від супутника «Січ-2» вже успішно використовуються для контролю за експлуатацією аграрних ресурсів, у земле- та лісокористуванні, надають значну допомогу при здійсненні екологічного моніторингу, в ході оцінки забруднень навколишнього середовища, під час моніторингу надзвичайних ситуацій та локалізації їх наслідків, в рамках заходів із розвідки корисних копалин, в ході виконання інфраструктурних проектів, у секторі безпеки та оборони тощо. Космічний моніторинг - це ефективний інструмент державного управління, який дозволяє отримувати об’єктивну інформацію про ситуацію у всіх регіонах країни.

Космічна система «Січ-2» це не лише космічний апарат, який знаходиться на орбіті. До складу системи входять: центр управління польотом, станції управління, станції прийому інформації, комплекси попередньої і тематичної обробки інформації, оператор системи.

Оскільки супутник створювався за бюджетні кошти, державні органи влади, міністерства, відомства, органи місцевого самоврядування отримують інформацію з КА «Січ-2» безкоштовно, за умови виконання проектів в рамках завдань та заходів державних та регіональних цільових науково-технічних програм економічного розвитку, оборони і безпеки, захисту навколишнього середовища. Крім того, безоплатно знімки надаються освітнім та науковим організаціям. За екстреними запитами космічні знімки надаються до МНС, Мінприроди, Міноборони, Головному конструктору системи - КБ «Південне» тощо.

Для загальної оцінки можна додати, що на сьогодні загальна сума (грошовий еквівалент) переданих державним споживачам даних КС «Січ-2» сягає 8 млн. грн.

Станом на серпень 2012 року національний КА ДЗЗ «Січ-2» відзняв територію Земної поверхні загальною площею більше 4,5 млн. кв. км. З них на територію України припадає 2 млн. кв. км (загальна площа нашої держави – 603 тис. кв. км).

Всього, з початку роботи КА на орбіті, від користувачів отримано 1669 заявок на виконання зйомки. Засобами наземного інформаційного комплексу ДКА України проведено 381 сеанс зв’язку з супутником.

Сьогодні ведеться активна робота щодо просування даних «Січ-2» на міжнародний ринок. Зокрема на етапі підписання знаходяться угоди про співпрацю у сфері дистанційного зондування Землі з такими країнами, як Казахстан, Російська Федерація, Польща, Японія, а також з міжнародними організаціями, зокрема з Хартією «Космос і найбільші катастрофи». Крім того, у червні 2010 року було підписано партнерську угоду між Оператором системи «Січ-2» ДП «Дніпрокосмос» та фірмою RapidEye AG, яка володіє орбітальним угрупованням із 5-ти супутників наближених за технічними характеристиками до вітчизняного супутника. Крім того, робляться кроки щодо міжнародної співпраці з організаціями Білорусі, Грузії, Латвії, Литви і Словенії.

В рамках наступних Космічних програм України планується поступове нарощування орбітального угруповання КА ДЗЗ системи «Січ». Зокрема, вже у найближчі роки передбачається створення та запуск удосконаленого варіанту КА «Січ-2» із покращеними технічними та спектральними характеристиками, створення та запуск КА «Січ-2М» із розрізненістю 2.5 метра, а також створення власних радіолокаційних КА, які дозволять отримувати дані ДЗЗ незалежно від хмарності, метеоумов та часу доби.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Фоноспірографічний комп’ютерний комплекс…

18-02-2015 Anna - avatar Anna

Фоноспірографічний комп’ютерний комплекс як засіб електронної аускультації

Науковці Інституту гідромеханіки НАН України розробили, апробували, запатентували та впровадили у медичну практику інноваційний фоноспірографічний комп’ютерний комплекс «КоРА-03М1». Найпростішим та найпоширенішим методом медичної діагностики функціонального стану людського організму здавна є аускультація...

Найден новый источник экологически чисто…

30-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Опубликовано 30 ноября, 2012 - 05:54 Добывать электричество возможно из самых обыкновенных болот.

СумДУ увійшов до ТОP-10 українських виші…

02-08-2014 Anna - avatar Anna

Міжнародний Інтернет-рейтинг «4 International Colleges and Universities» (4ICU), який одночасно є каталогом університетів світу, оприлюднив результати ранжування за перше півріччя 2014 року. За цими даними Сумський державний університет посідає 9 позицію...