.
В рамках виставки також пройшов Всеукраїнський конкурс-виставка «Кращий вітчизняний товар року», організатором якого став Експоцентр «Наука» НАН України, який також виступав колективним організатором експозиції Національної академії наук України. Окрема галузева експозиція була представлена в павільйоні „Наука”.
Новітні технології та інноваційні розробки з різних галузей науки представили в рамках згаданої експозиції близько 70-ти установ НАН України.
Серед найбільш перспективних та цікавих наукових розробок, продемонстрованих установами нашої Академії, були такі:
Портативна система Флоратест для експрес-діагностики стану рослин з відповідним методичним забезпеченням, що дає змогу швидко оцінити рівень впливу природного оточуючого середовища і забруднень на стан живих рослини, автоматизувати дослідження в галузі фізіології рослин.
Теорія та моделі адаптивного реагування організму на зміни зовнішнього середовища.
Обробка космічних знімків із застосуванням геоінформаційних технологій для ідентифікації забруднення довкілля техногенним пилом.
Комп‘ютерні програми для визначення послідовності застосування окремих методів якісного аналізу, взаємозв'язків між ними й у цілому формування процесу технологічного передбачення; інформаційні технології прогнозу фізіологічного стану людини в екстремальних умовах.
Віртуальний дефектоскоп, який дозволяє виявляти поверхневі та підповерхневі тріщини в електропровідних матеріалах.
Кремнієві датчики тиску типу IПТ, призначені для вимірювання абсолютного, диференціального або надлишкового тиску рідин та газів в системах контролю та керування різноманітними технологічними процесами в машинобудуванні, авіації, системах зв'язку, контролю зовнішнього середовища, обладнанні для розвідки, видобування та транспортування енергоресурсів, енергетичному машинобудуванні тощо.
Прилад для спектральної діагностики внутрішніх оболонок ока.
Нова супутникова технологія пошуків покладів нафти і газу на шельфі Чорного моря як спосіб підвищення ефективності нафто-газопошукових робіт на шельфі.
Технологія видобутку енергетичного газу з полігонів твердих побутових відходів.
Технологія часткового відпрацювання запасів вугілля в охоронних вугільних ціликах, спрямована на більш повну виїмку запасів вугілля при відпрацюванні охоронних ціликів без нанесення будь якого збитку об’єктам що охороняються, а саме: гірничим виробкам, будівлям та спорудам на поверхні землі.
Сітки для блискавкозахисту виробів з полімерних композитів.
Лемеші з бейнітного високоміцного чавуну з кулястим графітом.
Ультрависокотемпературна кераміка. Зразки кераміки і виробів (пластини, футерування жарових труб, пальників спалювання вугілля на теплових електростанціях).
Універсальні установки для електронно-променевого зварювання, які можуть використовуватися для зварювання та ремонту великогабаритних та важких виробів циліндричної та плоскої форми, а також для прецизійного зварювання деталей невеликого розміру.
Екологічно чисті, пожежобезпечні термостійкі полімерні композиційні матеріали.
Комбіновані лікувальні засоби (Фітосилікс) на основі синтетичного високодисперсного кремнезему Силікс та високодиспергованих лікувальних трав.
Технологія комплексної переробки фільтрату сміттєзвалищ твердих побутових відходів, повністю адаптована до існуючої інфраструктури полігону, розрахована на переробку до 1000 м3 фільтрату щодобово.
Імунохроматографічний тест для діагностики туберкульозу з використанням рекомбінантних білків Mусobacterium, експресованих в Escherichia coli, заснований на надзвичайно швидкому імунохімічному методі - імунохроматографії на нітроцелюлозній мембрані. Метод дозволяє отримувати результат всього за декілька хвилин.
Тест-система для ДНК-діагностики Ph-асоційованих генів хронічної мієлоїдної лейкемії та гострого лімфобластного лейкозу.
Бактеріальні добрива для інокуляції насіння.
Сорти нетрадиційних і південних плодових культур селекції Національного ботанічного саду (НБС) ім. М.М. Гришка: абрикос, айва, актинідія, алича, кизил, хеномелес. Створені в НБС сорти цих культур занесені до Державного реєстру сортів України, відзначаються високою продуктивністю, зимо- і морозостійкістю, чудовими смаковими якостями.
Всього під час проходження виставкової акції було продемонстровано 1027 наукових розробок установ НАН України. Вони викликали зацікавленість у представників органів влади окремих регіонів України.