4 грудня 2015 року в м. Ізмір (Туреччина) відбулося підписання двостороннього Договору про академічне науково-технічне співробітництво між Університетом Докуз Ейлюль та Інститутом експериментальної патології, онкології і радіобіології (ІЕПОР) імені Р.Є. Кавецького НАН України.
Під час свого візиту до Університету Докуз Ейлюль директор ІЕПОР імені Р.Є. Кавецького НАН України академік Василь Чехун взяв участь в урочистому засіданні Сенату університету та церемонії підписання двостороннього Договору про академічне науково-технічне співробітництво між науковою установою НАН України та турецьким вищим навчальним закладом.
Укладений договір визначає основними напрямками двостороннього співробітництва здійснення досліджень у галузі генних технологій, онкоімунології, біотерапії раку – в тому числі з конструювання і тестування протипухлинних вакцин, нанотехнологій, пошуку біомаркерів для діагностики, терапії й оцінювання перебігу захворювання, цільового доправлення протипухлинних препаратів, фотодинамічної терапії та біобанкінгу.
Зі вступним словом до присутніх на урочистому засіданні звернувся ректор Університету Докуз Ейлюль – доктор Мехмет Фюзюн. Він зазначив, що університет, який він представляє, є найбільшим у Туреччині вищим навчальним закладом і має у своїй структурі 12 факультетів, на базі яких створено сучасні наукові інститути. Так, на базі факультету медицини функціонує Інститут онкології, який має потужну наукову, дослідницьку та клінічну бази. Ректор також підкреслив, що окремий напрям діяльності університету присвячено розширенню й поглибленню міжнародного науково-технічного співробітництва. Керівництво й Сенат (аналог Вченої ради в українських вищих навчальних закладах) університету особливу увагу приділяють інтернаціоналізації наукових досліджень, спрямованих на розробку новітніх технологій у різних галузях науки й техніки – в тому числі медицини загалом і онкології зокрема. Науковці інститутів, які входять до складу університету, виконують десятки проектів на підставі двосторонніх і багатосторонніх угод, укладених зі значною кількістю провідних наукових центрів світу. Доктор М. Фюзюн наголосив, що договір, укладений з ІЕПОР імені Р.Є. Кавецького НАН України, слугуватиме прикладом плідної співпраці в ім’я процвітання, миру й науки як у Туреччині, так і в Україні.
У своїй промові директор ІЕПОР імені Р.Є. Кавецького НАН України академік Василь Чехун відзначив, що Інститут онкології Університету Докуз Ейлюль може за правом вважатися однією із провідних установ у світовій онкологічній науці ХХІ століття. Він особливо наголосив на історичній значущості події та висловив глибоку переконаність у тому, що загаданий договір стане фундаментом і стартовим майданчиком для налагодження двостороннього широкомасштабного співробітництва в галузі онкології.
Під час візиту академік В. Чехун взяв участь у зустрічах із керівництвом, членами Сенату й Наглядової ради Університету Докуз Ейлюль. Він також виступив із доповіддю, присвяченою науковим напрямам діяльності ІЕПОР імені Р.Є. Кавецького НАН України та основним досягненням установи у розробленні новітніх технологій діагностики й індивідуалізації лікування онкологічних хворих. Також на спеціальному семінарі в Інституті онкології при факультеті медицини Університету Докуз Ейлюль академік В. Чехун ознайомив турецьких колег із результатами клінічного застосування протипухлинних вакцин, створених фахівцями ІЕПОР імені Р.Є. Кавецького НАН України.
За підсумками перемовин сторонами було ухвалено рішення щодо здійснення спільних поглиблених досліджень у галузі біотерапії раку з широким використанням наукових і технічних потенціалів української наукової установи та турецького вищого навчального закладу.
Сторони також висловили впевненість в успішному виконанні поставлених у договорі завдань, відзначили плідний характер проведених зустрічей та особливо підкреслили взаємну зацікавленість у налагодженні довгострокового співробітництва.
За інформацією Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України
Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України