30 жовтня 2015 року Національний контактний пункт програми ЄС «Горизонт 2020» за напрямком «Нанотехнології, новітні матеріали, передові технології виробництва і обробки», що діє при ПНУ імені Василя Стефаника, провів Інформаційний день (семінар-дискусію), присвячений огляду цілей, пріоритетів та засобів нової робочої програми «Горизонт 2020» на 2016-2017 роки у галузі розвитку стратегічних технологій.
У роботі семінару взяли участь заступник начальника управління-начальник відділу міжнародного співробітництва Міністерства освіти і науки України Стелла Шаповал, проректор університету з наукової роботи Андрій Загороднюк, керівник громадської організації «Агенція Європейських інновацій» Іван Кульчицький, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України Петро Смертенко, представники мережі національних контактних пунктів програми «Горизонт 2020» в Україні, науковці-практики, що працюють в даній галузі, викладачі університету.
Стелла Шаповал зазначила, що у березні 2015 року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт та Комісар з досліджень, науки та інновацій Європейського Союзу Карлос Моедас підписали Угоду між Україною і Європейським Союзом про участь України у Рамковій програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020». «Ця програма відкриває широкі можливості для української науки. Це означає, що Україна зможе скористатися всіма перевагами програми на тій же основі, що і організації з країн Європейського Союзу. Україна може стати отримувачем грантів, які надає Європейська дослідницька рада, а українські науковці матимуть право подавати заявки для участі в програмах мобільності та отримувати стипендії . Участь у програмі створює всі можливості для наукової співпраці, а також для проведення спільних наукових досліджень та підвищення мобільності науковців», - повідомила начальник відділу міжнародного співробітництва МОН.
Під час семінару було обговорено перспективи та проблеми інтеграції української науки в загальноєвропейський дослідницько-виробничий простір. Учасники заходу виступили з доповідями, зокрема, щодо проблем та перспектив науки, науково-технічного співробітництва між Україною та Європейським Союзом, реалізації проектів у галузі нанотехнології, фінансових та юридичних аспектів підготовки та виконання проектів Програми ЄС «Горизонт 2020».
За інформацією ПНУ ім. Василя Стефаника