Литовсько-українсько-білоруське співробітництво в галузі онкології

 

17-18 вересня 2015 року Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології (ІЕПОР) ім. Р. Є. Кавецького НАН України відвідали директор Національного інституту раку Литви доктор Едуардас Алекнавічюс та голова вченої ради інституту доктор Ернестас Януліоніс, а також директор Інституту фізіології НАН Білорусі член-кореспондент НАН Білорусі Йосип Залуцький та заступник директора цього інституту з наукової роботи член-кореспондент НАН Білорусі Володимир Кульчицький.

Під час візиту вони ознайомились зі структурою та науковими напрямами діяльності ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького, з роботою біотехнологічного центру і відділу проблем трансляційної медицини інституту та обговорили напрямки подальшої співпраці між установами.

Результатом зустрічі з іноземними колегами стало укладання тристоронньої угоди щодо спільного експериментального проекту «Аналіз ефективності дії протипухлинних вакцин на експериментальних моделях мишей» між Національним інститутом раку Литви, Інститутом експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького НАН України та Інститутом фізіології НАН Білорусі. Проект передбачає оцінку і порівняння ефективності протипухлинних ауто- та ксеногенних вакцин in vivo на моделях меланоми і карциноми легені у мишей.

Як зазначив директор ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького академік НАН України Василь Чехун, підписання договору про тристороннє співробітництво – рішучий крок вперед у напрямі біотерапії раку, адже сьогодні так звані золоті стандарти лікування онкологічних хворих уже не задовольняють ні клініку, ні пацієнта.

Директор Інституту фізіології НАН Білорусі член-кореспондент НАН Білорусі Йосип Залуцький зауважив, що науковий пошук шляхів та методів лікування онкохворих окремо з литовськими та українськими колегами розпочався ще у 80-90-х роках минулого століття. Він висловив сподівання на успішну співпрацю в рамках об’єднання тристоронніх зусиль.

Координатор проекту, директор Національного інституту раку Литви доктор Едуардас Алекнавічюс наголосив, що нині немає жодного на 100 відсотків ефективного методу лікування онкопатології, «три кити» сучасної онкології – хірургія, хіміотерапія і променева терапія – не дають бажаного результату. Тому необхідно шукати нові біологічні методи та нові підходи. А застосування згаданих вакцин, можливо, стане кроком уперед для покращення результатів лікування.

В рамках співробітництва науковці трьох установ проводитимуть спільні дослідження, обмінюватимуться фахівцями, готуватимуть публікації та намагатимуться отримати фінансування на продовження роботи з європейських фондів (йдеться, зокрема, про «Горизонт 2020»).

lit ukr bel onko

На фото: Директор Національного інституту раку Литви Едуардас Алекнавічюс, директор ІЕПОР ім. Р. Є. Кавецького НАН України Василь Чехун та директор Інституту фізіології НАН Білорусі Йосип Залуцький

Водночас, науковці наголошують, що медицина здатна допомогти людям лише на 10-15 відсотків. Основною проблемою залишається профілактика. Треба не втомлюватися переконувати суспільство в необхідності дбати про здоровий спосіб життя. Це допоможе швидше, аніж сподівання на диво-пігулку, яку створять вчені.

За інформацією ІЕПОР ім. Р. Є. Кавецького НАН України 

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Микола Азаров: Україна має найсучасніші …

22-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

 21.05.2012  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ  Україна має найсучасніші розробки в галузі енергоефективності. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров після відвідання Інституту технічної теплофізики НАН України та...

700 вітчизняних та міжнародних фахівців …

16-04-2015 Anna - avatar Anna

700 вітчизняних та міжнародних фахівців виступили під час VI Міжнародного Медичного Форуму

Протягом 15-17 квітня у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» триває VI Міжнародний Медичний Форум «Інновації в медицині – здоров'я нації», що об'єднує потужну науково-практичну програму разом з насиченою експозиційною частиною і створює міжнародну...

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

14-08-2013 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 09-14.08.2013 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...