Інститут нейрохірургії ім. А. П. Ромоданова НАМН України вступив до наукового консорціуму з Рокфеллерівським Університетом – всесвітньо відомим приватним дослідницьким і післядипломним навчальним закладом, який входить до переліку 50 найбільш впливових університетів світу і спеціалізується на фундаментальних дослідженнях у галузях біомедицини, хімії, біоінформатики та фізики.
Протягом більш ніж 100-річної історії Рокфеллерівського Університету його вченими було зроблено десятки видатних відкриттів, що драматичним чином змінили уявлення про численні фізіологічні й патологічні процеси в живому організмі.
Серед цих здобутків:
- піонерські роботи з біохімії та фізіології зору;
- відкриття груп крові й методів консервації цільної крові;
- розуміння автоімунної природи ревматоїдного артриту та псоріазу;
- розробка комбінації медикаментів першої лінії для лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу;
- одержання перших доказів існування природного протипухлинного імунітету в людини;
- ідентифікація можливості дорослого мозку генерувати нові нервові клітини;
- відкриття пов’язаних з атеросклерозом генетичних мутацій;
- визначення хімічної природи антитіл;
- відкриття зв’язку депресії та серотоніну;
- розробка замісної метадонової терапії для героїн-залежних наркоманів;
- ідентифікація генів, що регулюють цикл сну/неспання, та генів, що мають вплив на ожиріння;
- одержання в лабораторних умовах інфекційної форми віруса гепатиту С та багато-багато інших.
Дослідження, в якому Інститут нейрохірургії ім. А. П. Ромоданова НАМН України братиме участь спільно з лабораторією Д-ра Джозефа Глісона з Рокфеллерівського Університету, стосуватиметься вивчення ролі генетичних механізмів, а саме появи під час ембріогенезу соматичних мутацій de novo, у розвитку фокальної кортикальної дисплазії – причини рефрактерної епілепсії в дітей.
Згідно з угодою, участь у консорціумі дасть змогу фахівцям Інституту нейрохірургії ім. А. П. Ромоданова НАМН України взяти участь у підготовці спільних публікацій англійською мовою в престижних західних виданнях, а також ознайомитися на місці з роботою сучасних наукових лабораторій наших американських партнерів. Вважаємо, це одним з перших скромних зусиль, яке колектив Інституту може реально зробити для інтеграції установи до сучасного наукового світу.
Бажаємо плідної міжнародної співпраці нашим науковцям на благо здоров'я людства!