Запорізький національний університет – один із членів консорціуму проекту 7-ої рамкової програми ЄС «Схеми міжнародного обміну дослідників ім. Марії Кюрі» SemData (Marie Curie International Research Staff Exchange Scheme (IRSES) SemData). Серед інших учасників програми : університети Королівства Іспанія, Федеративної Республіки Німеччина, Великої Британії, Греції, Австралії, США, Республіки Чилі та Китайської народної Республіки. Програма SemData є інструментом міжнародного обміну персоналом між дослідницькими групами, а Мадридський політехнічний університет (Universidad Politécnica de Madrid (UPM)) виступає її координатором. В рамках програми науковці математичного факультету ЗНУ беруть участь у заходах проекту ЄС та займаються розробкою тем, присвячених семантиці великих і зв'язаних даних.
Від ЗНУ в проекті задіяні як досвідчені науковці, так і початківці математичного факультету: доценти кафедри інформаційних технологій Вадим Єрмолаєв (локальний координатор проекту SemData в ЗНУ) та Наталія Кеберле, доцент кафедри прикладної математики i механiки Вікторія Леонтьєва, аспіранти Євген Алфьоров, Максим Давидовський та Ольга Татаринцева.
Головною метою проекту SemData є обмін досвідом у галузі створення, зберігання та вилучення знань у великих даних мережі Інтернету. В рамках проекту Група онтологічного інжинірингу, що діє на базі Мадридського політехнічного університету, займається дослідженнями в галузі штучного інтелекту, зокрема працює над такими напрямками, як: Semantic Web, Linguistic Linked Data, Natural Language Processing, Data Integration (Big Data and Real World Internet) та Ontology Engineering.
За словами Євгена Алфьорова, на базі лабораторії в Монтеганседо працювали кілька груп дослідників. У його інтернаціональній групі, яка складалася з шести осіб, окрім нього були молоді дослідники з різних країн: Дуг Купер (CRCL, Таїланд), Чжіцзя Фан та Хoфен Ван (East China University of Science and Technology, КНР), Хатем Муссолі Сергіх (UKP Lab, Technische Universität Darmstadt, Німеччина) та очільник групи – Ісмаїл ель Маруф (University of Wolverhampton, Великобританія).
«Участь у проекті надала мені можливість отримати певні навички дослідницької роботи в колективі. Матеріали та набуті вміння знадобляться в роботі над моїм дисертаційним дослідженням з теми «Отримання антологій з потоків текстової інформації». Я також маю намір продовжувати роботу, розпочату в рамках Dataton. Результати досліджень будуть використані в технологіях з удосконалення електронного перекладу мов. Окрім того, я отримав велике задоволення, відвідавши Іспанію: кампус де Монтеганседо розташований на території лісової зони серед мальовничих гір неподалік Мадриду, тут я знайшов друзів-однодумців, разом із якими продовжуватиму цікаву для мене наукову тему»,- поділився враженнями Євген Алфьоров
За інформацією Запорізького національного університету