Зустріч президента НАН України Б.Є. Патона з делегацією ЄС

20 березня 2015 року в Інституті електрозварювання імені Е.О. Патона відбулася зустріч президента Національної академії наук України академіка НАН України Бориса Євгеновича Патона з делегацією ЄС на чолі з Комісаром Європейської комісії з науки, досліджень та інновацій Карлосом Моедашом.

Зустріч була пов’язана з видатною подією в науковому житті нашої держави – підписанням угоди про участь України у Програмі Євросоюзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Paton Moedash«Горизонт 2020» – це Восьма рамкова програма ЄС з досліджень та інновацій. Вона розпочалася у 2014 р. та розрахована на 7 років, спрямована на підтримку дослідницької та інноваційної діяльності у всіх сферах життя суспільства й об'єднує всі програми ЄС з фінансування досліджень та інновацій. Загальний бюджет її складає близько 80 млрд. євро. Підписавши угоду, Україна отримала доступ до всього спектру заходів, що фінансуються програмою. Науковці зможуть користуватися сучасними науковими ресурсами, електронними базами, разом із європейськими колегами конкурувати за гранти. Брати участь у «Горизонті 2020» можна буде у якості представника університету чи дослідницького центру (наукової установи) або ж представника малого чи середнього бізнесу. На участь у програмі Україна отримала від ЄС безпрецедентну 95-відсоткову знижку і річне відтермінування першого внеску.

Під час зустрічі президент НАН України академік Б.Є. Патон привітав підписання Угоди, подякував Карлосу Моедашу за підтримку української науки і отриману українськими науковцями можливість відкритого доступу до Європейського дослідницького простору та висловив упевненість, що участь у зазначеній програмі сприятиме розширенню співпраці НАН України з її численними європейськими партнерами.

Академік Б.Є. Патон наголосив на великому позитивному досвіді міжнародної співпраці. Так, лише в рамках Сьомої рамкової програми ЄС академічні інститути виконали 92 спільних проекти з колегами з усіх європейських країн.

Окрему увагу президент НАН України звернув на багаторічній участі Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона у виконанні міжнародних програм, у тому числі Сьомої рамкової програми ЄС. Тематика цих проектів пов’язана з фундаментальними дослідженнями в галузі зварювальних технологій, матеріалознавства, нових матеріалів.

У відповідь Комісар Європейської комісії з науки, досліджень та інновацій Карлос Моедаш висловив величезну вдячність академіку Б.Є. Патону, захоплення його науковою діяльністю та досвідом, підкреслив особливе значення спільних проектів Інституту електрозварювання імені Е.О. Патона в рамках програм ЄС та наголосив на широких можливостях, які відкриває для української науки програма «Горизонт 2020».

Учасник делегації Міністр освіти і науки Латвії Маріте Сейл також подякувала академіку Б.Є. Патону та привітала підписання Угоди. Вона підкреслила особливу роль Інституту електрозварювання імені Е.О. Патона у поєднанні фундаментальних досліджень з прикладними розробками та висловила упевненість, що підписання угоди про участь України у Програмі «Горизонт 2020» стане новим етапом у розвитку української науки, який дасть поштовх новим інноваційним відкриттям.

Після завершення зустрічі делегація ЄС відвідала демонстраційний зал Інституту електрозварювання та ознайомилась з новітніми розробками інституту.

Переглянути відеозапис зустрічі можна за посиланням http://youtu.be/lwbICNNsmIo

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

30-04-2014 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 25.04.-30.04.2014 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Україна та Японія розвиватимуть співробі…

25-07-2013 Anna - avatar Anna

23 липня 2013 року в приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася зустріч з лауреатом Нобелівської премії з хімії 2001 року, Президентом Інституту Рікен (Японія) паном Рьоджі Нойорі.

Міжнародна науково-практична конференція…

09-03-2016 Олена - avatar Олена

Міжнародна науково-практична конференція з нанотехнології та наноматеріалів

З 24 по 27 серпня 2016 року у Великому конференц-залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Нанотехнології та наноматеріали (НАНО-2016)». Організаторами заходу виступають Національна академія наук України,...