З метою обговорення механізму подальших шляхів співпраці у рамках Угоди між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень стосовно надання статусу асоційованого члена в ЦЕРН з 10 по 12 березня 2015 року відбувся візит делегації ЦЕРН до міста Києва.
Під час візиту відбулась низка заходів, зустрічей та робочих нарад.
Була проведена зустріч з Міністром освіти і науки України Сергій Мироновичем Квітом, під час якої обговорювалися питання майбутньої співпраці та вирішення фінансових проблем пов’язаних з Угодою про асоційоване членство. Міністром було підкреслено, що участь України в ЦЕРН це завдання «номер один». Також він пообіцяв, що до кінця року буде завершена процедура нотифікації Угоди та буде надаватись підтримка співпраці із зазначеною організацією.
Делегація відвідала Київський національний університет імені Тараса Шевченка, де зустрілася зі студентами фізичного факультету, відвідала Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова, в ході візиту була проінформована про роботу українського Гріда та одного із центрів колективного користування Тier-2 і ознайомилася з інтеграцією української грід-системи в міжнародні проекти з фізики високих енергій.
11 березня проведено перше установче засідання двосторонньої робочої групи Україна-ЦЕРН.
Протягом зазначеного засідання представників ЦЕРН було ознайомлено з рівнем фізичної освіти в Україні в галузі фізики часток та фізики високих енергій.
Директор Малої академії наук України Оксен Васильович Лісовий розповів про досвід роботи з інтелектуально обдарованою молоддю та створення умов для підвищення кваліфікації вчителів.
Про інноваційні проекти та останні технологічні розробки в галузі створення детектуючих пристроїв та систем розповіли Олександр Вульфович Гектін (Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України) та Віктор Дмитрович Кучеренко (ТОВ "Світлодіодні технології України").
Директор Інституту теоретичної фізики ім. О.І.Ахієзера ННЦ "ХФТІ" Микола Федорович Шульга повідомив про нові пропозиції українських теоретиків для майбутніх експериментів в ЦЕРН.
На зустрічі з Віце-президентами НАН України Антон Григоровичем Наумовцем та Анатолієм Глібовичем Загороднім делегація ЦЕРН погодилася підтримати проведення та прийняти активну участь у Фестивалі Науки 2016.
В підсумку всього візиту були визначена доцільність наступного візиту української делегації до ЦЕРН для ознайомлення з рівнем інженерних досягнень в експериментах ЦЕРН та можливості залучення до роботи українських інженерів та науковців, які займаються вирішенням прикладних питань.
З боку делегації ЦЕРН було підкреслено, що Україна вже активно співпрацює з ЦЕРНом і тому розроблення дорожньої карти щодо інтеграції України в ЦЕРН не потрібно.
У раці нотифікації Угоди до кінця року, Україна має шанс бути першою країною асоційованим членом ЦЕРН.