Україна та Японія опрацьовують питання щодо впровадження японських технологій на українських ТЕС з метою підвищення їх ефективності

ukr-japУ вівторок, 3 лютого 2015 року, відбувся українсько-японський семінар з питань енергетичної безпеки 2015 - на шляху до високоефективних технологій вугільної енергогенерації.

Участь у заході взяв Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков.

З вітальними промовами до учасників заходу звернулися Парламентський віце-міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Шіґекі Івая, Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков, Посол Японії в Україні Шіґекі Сумі.

Юрій Зюков зазначив: «Ми високо цінуємо зусилля японської сторони, спрямовані на здійснення заходів з підвищення ефективності існуючих вугільних електростанцій, які в сукупності виробляють понад 40% електроенергії країни, шляхом їх відновлення і модернізації». Також він підкреслив, що подальші дії в енергетичній сфері повинні бути спрямовані на покращення рівня ефективності електростанцій, що буде сприяти як національній безпеці, так і скороченню шкідливих викидів.

Промовці від японської сторони наголосили, що на сьогодні важливо об’єднати зусилля з метою покращення енергетичної безпеки. Парламентський віце-міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Шіґекі Івая наголосив, що основою японської допомоги стане розробка «майстер-плану» в енергетиці, виконана командою найкращих японських науковців світового рівня. «Усе це маємо викласти у пропозиціях щодо поєднання різних видів ресурсів та впровадження заходів з енергоефективності в Україні».

Крім того, він зазначив, що Японія має намір підтримати переоснащення українських ТЕС, які працюють на вугіллі, за допомогою технологій світового рівня. На його думку, основою співпраці України і Японії в цьому напрямку має стати політика підвищення ефективності роботи ТЕС, зокрема тих, що працюють на вугіллі. «Коли ми впровадимо японські технології на українських ТЕС, можна очікувати зменшення потреб у імпорті природного газу на 10%».

Представники Японії поділилися минулим і сучасним досвідом Японії у галузі енергетичної безпеки.

Друга частина семінару була присвячена технологіям чистого вугілля. Фахівці Міненерговугілля поінформували щодо політики використання вугілля в Україні. Крім того, з української сторони про науково-дослідну роботу щодо застосування технологій чистого вугілля в Україні доповіли представники Інституту вугільних технологій НАН України Микола Чернявський та Ігор Вольчин. Також під час семінару приділено увагу екологічним технологіям в енергетичній галузі. Японські науковці поділилися досвідом щодо впровадження заходів з екологічної безпеки, зокрема презентували використання технологій системи контролю за якістю повітря.

Семінар продемонстрував готовність сторін до поглиблення співпраці в енергетичній сфері.

Організаторами заходу виступили Міністерство енергетики і вугільної промисловості України, Японський центр вугільної енергетики (JCOAL) Японський інститут енергетичної економіки (IEEJ), співорганізаторами - Посольство Японії в Україні та Міністерство економіки, торгівлі та промисловості Японії. Захід відбувся також за сприяння Інституту вугільних енерготехнологій НАН України.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

РВК и партнеры рассказали молодым иннова…

12-04-2012 Олена - avatar Олена

 11–12 апреля 2012 года в Ярославле прошел молодежный семинар в рамках подготовки к «Ярославскому энергетическому форуму – 2012». В мероприятии приняли участие студенты и аспиранты 19 российских энергетических и технологических...

Рішення Ради президентів академій наук У…

05-08-2014 Anna - avatar Anna

Рада президентів академій наук України своїм рішенням від 11.07.2014 р. схвалила «Основні наукові напрями та найважливіші проблеми фундаментальних досліджень у галузі природних, технічних і гуманітарних наук національних академій наук України...

Профілактика правопорушень суттєво сприя…

14-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

14 листопада Державна служба інтелектуальної власності України проводить активну планомірну роботу в напрямі попередження порушень прав інтелектуальної власності у сфері публічного використання об’єктів інтелектуальної власності (ІВ).