Нові можливості у співробітництві з CNRS

Striha CNRS29 січня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи відбулася нарада, в якій взяли участь заступник директора з питань міжнародного співробітництва CNRS (Національного центру наукових досліджень Франції) Франческа Грассія та представники Посольства Французької Республіки в Україні.

Під час зустрічі сторони проаналізували сучасний стан співробітництва Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Фонду фундаментальних досліджень та українських науково-дослідних установ з CNRS, обговорили вже існуючі між установами домовленості та розглянули варіанти розширення співробітництва у майбутньому.

Зокрема, у рамках заходу було підтверджено рішення та проведено обговорення щодо створення Міжнародної віртуальної лабораторії з розвитку детекторних систем для експериментів у фізиці високих енергій на прискорювачах заряджених частинок (LIA IDEATE – International Associated Laboratory «Instrumentation Developments for Experiments at Accelerator facilities and accelerating Techniques»).

З української сторони в роботі лабораторії візьмуть участь Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна та кілька інститутів НАН України. З французької – вже виявили бажання взяти участь близько десяти національних лабораторій і університетів. Створення такої віртуальної лабораторії є важливим етапом розвитку франко-українського наукового та навчального співробітництва. Обидві сторони відмітили доцільність запровадження такого проекту в контексті інтернаціоналізації наукової політики України та перешкоджання «відтоку мізків».

У нараді взяли участь проректор з наукової роботи КНУ Вижва С. А., проректор КНУ з міжнародних зв’язків Бех П. О., віце-президент НАН України Загородній А. Г., директор Державного фонду фундаментальних досліджень Гриньов Б. В., аташе з питань університетської на наукової співпраці посольства Франції в Україні Жиль Маметц, координатор стипендіальних програм Оксана Ландо, співдиректори LIA IDEATE Сергій Барсук та Олег Безшийко, а також інші представники МОН та НАН України.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Наука в НАНУ: чи є ця форма організації …

02-02-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

І. Ю. Єгоров д.е.н. ЦентрУ досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАНУ

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

06-09-2013 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 04-06.09.2013 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Журнал ПРОБЛЕМИ НАУКИ 11/2012

30-11-2012 user_kiev_4 - avatar user_kiev_4

Проблеми науки скачати Журнал, зареєстрований ВАК у галузі економічних наук, є міжгалузевим науково-практичним виданням, призначеним для керівників міністерств, відомств, наукових і навчальних установ, науковців, фахівців НДІ і КБ, новаторів, інвесторів і викладачів. Періодичність...