ВНТУ розширює співробітництво з Університетом Нурланда (Королівство Норвегія)

Угоду про активізацію співпраці нещодавно підписали ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко під час візиту до найпівнічнішої країни Європи і ректор цього норвезького вищого навчального закладу Pål Pedersen.

Угода була укладена в місті Бодьо під час конференції «Норвезько-українське співробітництво у сфері освіти і бізнесу».

Окрім ВНТУ в конференції взяли участь ще 11 українських ВНЗ. Українська делегація мала перемовини щодо подальшої співпраці в галузі освіти між Норвегією та Україною.

Наш університет на конференції в Норвегії представляв також і професор Юрій Бурєнніков – директор Інститут машинобудування і транспорту ВНТУ. Вінницький національний технічний університет є партнером проекту UKRAINE-NORWAY в Україні, який фінансує міністерство закордонних справ Королівства Норвегія.

Інститут машинобудування і транспорту ВНТУ уже кілька років поспіль успішно бере участь у професійній перепідготовці й соціальній адаптації військовослужбовців ЗСУ в рамках проекту «Україна – Норвегія».

Цей факт був визначальним щодо проведення цьогоріч у жовтні міжнародного круглого столу з реалізації проекту «Україна-Норвегія» саме у нашому ВНТУ.

Загалом уже понад 6000 українських офіцерів пройшли перепідготовку на цивільні професії. Для розвитку проекту «Україна – Норвегія» щодо соціальної адаптації звільнених у запас військовослужбовців Збройних сил України та інших силових структур, для розвитку співпраці між навчальними закладами України та Норвегії ВНТУ запропонував декілька варіантів спільних дій.

1. Міжнародний центр. Створення на базі ВНТУ міжнародного міжрегіонального центру підвищення кваліфікації державних службовців з питань імплементації положень Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, розвитку співробітництва і дружби між Україною і Норвегією. У цьому Центрі також перенавчатимуть звільнених у запас військовослужбовців Збройних сил України та інших силових структур.

2. «Комфортний рух». Створення лабораторії транспортної логістики та економіки для досліджень і комп'ютерного моделювання щодо оптимізації екологічно чистого транспорту й автомобільного транспорту в місті, яке активно розвивається. Цей напрямок увійшов у Концепцію «Вінниця-2020».

3. «Чиста енергія». Розробка математичних моделей та дослідження систем оптимального управління видами енергії. Система «Розумний будинок» крім високої якості проживання дозволить максимально забезпечити житло енергією за рахунок узгодженого використання поновлюваних джерел.

4. Створення на регіональному рівні Центру транспортної авіаційної логістики. «Візит українських освітян для нашої співпраці є кроком вперед. Україна нині має велику потребу у розширенні співпраці в галузі освіти. Таке партнерство також є дуже цінним для університетської спільноти в Бодьо», - зауважив Pål Pedersen.

За інформацією прес-центру ВНТУ

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Американские самолеты будут похожи на НЛ…

25-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Американское агентство по воздухоплаванию и исследованию космического пространства США выделила гранд в 100 тысяч долларов на разработку самолета будущего. Он должен обладать отменными характеристиками и стать новым этапом развития мировой...

В Україні розроблюються рамки кваліфікац…

09-06-2015 Anna - avatar Anna

З березня по травень 2015 року, в Республіці Австрія, Республіці Польща та Україні відбулася серія зустрічей, в ході яких були представлені попередні результати спільного європейського проекту з розробки рамок кваліфікацій...

IFC фінансуватиме українські компанії, я…

23-05-2016 Олена - avatar Олена

IFC фінансуватиме українські компанії, які впроваджуватимуть відновлювані та енергоефективні технології

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) спростить фінансування українських компаній, які впроваджуватимуть відновлювані та енергозберігаючі технології. Відповідну угоду організація - член Світового банку – підписала з АБ "Укргазбанк" 17 травня в рамках...