Співпраця НТУУ «КПІ» з китайськими партнерами: новаторські форми, тісніші зв’язки

KPI 1На запрошення університету міста Хуейчжоу (провінція Гуандун, Китайська Народна Республіка) та Гуандунського союзу з міжнародного науково-технічного співробітництва КНР відвідала делегація Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут» та Наукового парку «Київська політехніка». Очолив її спеціальний представник ректора НТУУ «КПІ» – декан факультету біотехнології і біотехніки професор Олексій Дуган.

Згідно з укладеним під час візиту Договором про співробітництво, між НТУУ «КПІ» та університетом м. Хуейчжоу розширюються наукові та академічні контакти, засновується Спільний дослідницький інститут.

Співпраця в рамках досягнутих домовленостей слугуватиме підвищенню рейтингу та іміджу НТУУ «КПІ» в світі, сприятиме реалізації положень нового Закону України «Про вищу освіту» в міжнародній діяльності нашого університету.

Міжнародне співробітництво з університетом м. Хуейчжоу в подальшому буде здійснюватися за такими трьома напрямами:

- освітня діяльність: підготовка в НТУУ «КПІ» інженерних кадрів для базових галузей м. Хуейчжоу (біотехнологія, хімія, електроніка, інформаційні технології, матеріали), передача досвіду НТУУ «КПІ» та методичного забезпечення навчального процесу за новітніми напрямами знань, розробка спільних дистанційних освітніх технологій, підвищення кваліфікації, обмін викладачами стажистами і практикантами, забезпечення всіх типів академічної мобільності;

- науково-дослідна діяльність: спільне проведення досліджень і виконання розробок, взаємний цільовий обмін магістрантами, аспірантами і докторантами, організація взаємних наукових стажувань, проведення спільних науково-практичних конференцій;

- інноваційна діяльність: спільне проведення комплексу заходів, спрямованих на розширення обсягів фундаментальних, пошукових і прикладних досліджень, що мають технологічну спрямованість і перспективу комерційної реалізації, проведення маркетингових досліджень для виявлення можливих замовників і споживачів наукомісткої продукції на ринках КНР, формування "портфеля наукових розробок", які мають перспективи комерціалізації і передачі до реальних секторів економіки України та КНР, оволодіння сучасними алгоритмами міжнародного трансферу технологій.

Метою діяльності Спільного дослідницького інституту буде надання послуг у сфері освіти, науки та інноватики, а основними напрямами визначено:

- діяльність у сфері вищої освіти з можливістю присудження ступеня бакалавра;

- наукову діяльність, спільні дослідження і розробки за напрямами, які є найважливішими для потреб економіки м. Хуейчжоу;

- інноваційну діяльність з можливістю співпраці з технопарками, індустріальними парками, вільними економічними зонами, суб’єктами бізнесу, а також – з державними органами і структурами КНР.

Слід зазначити, що на сьогодні в Україні не існує успішного досвіду створення закордоном спільних закладів освітньо-наукового типу. Таким чином, заснування Спільного дослідницького інституту в КНР стає першим кроком до освоєння нових прогресивних форм міжнародної кооперації в цій сфері.

Між НТУУ «КПІ» та китайськими партнерами досягнуто згоди щодо ряду концептуальних положень подальшої співпраці. Зокрема, визначено, що для організації довготривалої співпраці в науково-технічній галузі планується фінансування не лише готових розробок, в передачі яких від НТУУ «КПІ» до наших китайських партнерів існує зацікавленість, але і перспективне фінансування пошукових і фундаментальних науково-дослідних робіт. На необхідності саме такого типу співпраці в науково-технічній сфері НТУУ «КПІ» багато років акцентував увагу в переговорах з китайськими партнерами. І нарешті нас почули!

Важливим досягненням делегації в ході переговорів з китайськими партнерами, яке закріплено в підписаних документах, є формування довгострокових засад підготовки в НТУУ «КПІ» фахівців з числа молодих громадян Китаю (до рівня бакалаврів, магістрів, кандидатів наук, докторів наук) з метою створити в університеті м. Хуейчжоу "національне науково-педагогічне ядро" за спеціальностями, потрібними для економіки та промисловості м. Хуейчжоу: комп'ютерні науки, біотехнології, електроніка, нафтохімія і матеріали, – і на цій основі за участі КПІ допомогти м. Хуейчжоу вийти на передові обрії освіти, науки і технологій.

Відбулася зустріч членів делегації НТУУ «КПІ» із ректором М.З. Згуровським, який висловив вдячність делегації за проведену роботу і схвалив плани реалізації досягнутих домовленостей в цьому секторі співпраці з партнерами НТУУ «КПІ» в КНР.

У роботі з розвитку співробітництва з Народним урядом і університетом м. Хуейчжоу НТУУ «КПІ» отримує повну підтримку з боку Генконсульства України в м. Гуанчжоу, провінція Гуандун.

За інформацією прес-служби НТУУ «КПІ»

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Вчені представили білковий комп'ютер

10-03-2016 Олена - avatar Олена

Вчені представили білковий комп'ютер

Обчислювальний пристрій, зовсім несхожий на звичні кремнієві мікросхеми, може стати основою для суперкомп'ютера розміром зі звичайний планшет. І майже «живого»: працювати він буде завдяки білкам і енергії АТФ – як...

На Форумі Інвестицій та Інновацій предст…

18-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

 Директор відділу відносин з урядом та розвитку бізнесу Блек Брідж  Груп Кен Ленгхорн, Голова правління і головний радник Hubconcepts Доктор Мартін Лаунонен, а також Генеральний директор і партнер-засновник Hubconcepts Доктор...

Україну відвідала спеціальна робоча груп…

19-04-2012 Олена - avatar Олена

 З метою набуття Україною статусу держави асоційованого члена Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН) в грудні 2011 року на адресу Президента Ради ЦЕРН Мішеля Спіро було надіслано лист заявку від Уряду...