Понад сто польських та українських науковців, дипломатів, державних та громадських діячів у місті Яремче в туристичному комплексі "Первоцвіт", 26 вересня, розпочали обговорення стратегічно важливих питань міжнародного співробітництва. Обговорення питань відбулося у рамках VII українсько-польської зустрічі.
Щорічно дана конференція збирає істориків, культурологів, політологів, що засвідчує її важливість та потужний інтелектуальний потенціал. Такого роду дискусії допомагають політикам, дипломатам почути наукову точку зору з важливих питань історії, міжособистісних взаємин та проблем. Це допомагає краще розуміти основні точки у процесі польсько-українського співробітництва та ефективно вирішувати їх. Участь дипломатичного корпусу в польсько-українській зустрічі засвідчує, що незалежно від клімату, Україна і Республіка Польща залишатимуться особливими партнерами. Українсько-польські відносини створюють не лише політики, дипломати, але й люди, в тому числі інтелектуальні еліти.
З приводу актуальності та значення конференції ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда зазначив, що на попередніх шести зібраннях учасники передбачили чимало з тих подій, які сьогодні бачимо в Україні. Тож і бойових днів, і загальноєвропейської кризи відносин можна було б уникнути, якби політики, передусім - європейські, дослухались до слів науковців. Основна мета для науковців – підтримувати процес діалогу, щоб точно знати і розуміти куди ми прямуємо.
Важливість конференції підкреслює і консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Маріуш Шидловський. За його словами, на фоні закриття дипломатичного представництва Республіки Польща в Севастополі, та де факто - у Донецьку, де пан Маріуш донедавна працював, така зустріч - як ніколи на часі.
Представництво високоповажних гостей зустрічі, серед яких представники із різних регіонів України та Республіки Польща засвідчило високий рівень порозуміння та партнерства у реалізації основних орієнтирів співпраці обох сторін.
В рамках зустрічі відбулась презентація однієї з програм "Галицького клубу" та Українсько-польського форуму підприємництва.
Спільна українсько-польська зустріч завершилась сходженням на гору Піп Іван, де продовжуються роботи з відновлення обсерваторії.
За інформацією Прикарпатського національного університету