Чому вигідно інвестувати в сфери ІТ, агросектор, автомобілебудування та енергетику

Перший заступник Голови Держінвестпроекту Кирило Бондар на українсько-японському бізнес-форумі, який відбувся 5 серпня в готелі «Hyatt», назвав найбільш перспективні для інвестування галузі економіки, за якими Україна посідає провідні місця в світі, – ринок ІТ, сільське господарство, виробництво автокомпонентів та альтернативна енергетика.

«Саме ці сфери дають змогу будувати певну позитивну динаміку для економіки країни, оскільки їх темпи росту можуть сягати понад 10 % на рік. У сфері ІТ, до прикладу, Україна увійшла в першу п’ятірку країн світу за кількістю ІТ-спеціалістів. В агросекторі країна посідає 1-ше місце за експортом соняшникової олії, 2-ге – насіння соняшнику та провідну позицію за експортом зерна загалом. А український ринок автомобілебудування є другим за величиною в СНД», – сказав К. Бондар.

Він більш детально зупинився на перевагах ринку автомобілебудування, виокремивши 5 основних позицій. «Першим важливим плюсом є сусідство України з найосновнішими автомобільними кластерами – Центральною Європою, Росіє, Туреччиною. Другим – інфраструктурні можливості країни. Так, за індексом ефективності логістики Україна посідає 41 місце в світі, залишивши позаду Грузію, Молдову, Росію. Третім фактором є кваліфікація робочої сили та конкурентний рівень заробітних плат. Четвертою перевагою є те, що в Україні діє спеціальний режим давальницької сировини, який досить вигідний при виробництві автокомпонентів. І нарешті п’ятим позитивним чинником є рівень податків в Україні, які не вищі, ніж у Європі, а часом і значно нижчі», – зауважив Перший заступник Голови Держінвестпроекту.

У контексті теми енергетики К. Бондар зазначив, що в 2013 році доля електроенергії, виробленої з альтернативних джерел (вітер, сонце, біомаса), в загальному обсязі виробництва зросла всього лише до 0,6%. «Відповідно до зобов’язань, взятих Україною перед ЄС, до 2020 року наша держава повинна виробляти 11% енергії з альтернативних джерел. Тобто, маємо понад 10% потенціалу, який за наступні шість років потрібно ефективно освоїти, а це відкриває значні можливості для інвесторів», – резюмував він.

Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Вчені Академії створили оптичний диск, з…

18-02-2014 Anna - avatar Anna

     Наявні на сьогодні гори архівних матеріалів, наукових даних намагаються зберігати по-різному: хтось багатократно переписує інформацію на магнітні носії, хтось використовує оптичні, але проблему довготривалого зберігання інформації у світі досі...

Дешевые нанолисты заменят платину в энер…

22-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Платиновые катализаторы открывают большие перспективы для альтернативной энергетики, например, в случае производства водорода из воды.

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

13-04-2016 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 08.04.-12.04.2016 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...