У ЖДУ імені Івана Франка пройшла чергова сесія Українсько-польського форуму партнерства

1 серпня 2014 року у Житомирському державному університеті імені Івана Франка у рамках Українсько-польського форуму партнерства відбулася наукова дискусія «Сучасний виклик Україні: чи може бути корисним польський досвід?»

Почесних гостей з Республіки Польща - декана факультету гуманістичних наук Католицького університету Яна Павла ІІ в Любліні, др. габілітованого, професора Губерта Лашкевича, віце-директора Осередку Східних Студій ім. Марка Карпа у Варшаві др. Адама Ебергардта, секретаря Польсько-українського форуму партнерства, працівника відділу Східної Європи Варшавського університету др. Павела Тшчинського - приймав ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух. Він же й привітав учасників чергової сесії Українсько-польського форуму партнерства в конференц-залі університету.

Гостем чергової сесії Українсько-польського форуму партнерства був народний депутат Верховної Ради України, кандидат історичних наук, доктор політичних наук, голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко. Радник Президента України з гуманітарних питань на початку виступу навів кілька тез науково-стратегічного характеру, суспільно-політичного життя України, а також розглянув кілька питань гуманітарної сфери.

«Ми у 2014 році нарешті зрозуміли, що держави і нації можуть триматися на ідеях, цінностях і ідеологіях, світоглядних планах, формах, де економічна складова лише додає, посилює. Лише ідея може втримати націю вкупі. Попри все екстремальна ситуація, у яку ми потрапили, має великий плюс – вона тисне на всіх і змушує робити швидкі кроки», - наголосив Микола Томенко.

Секретар Польсько-українського форуму партнерства, працівник відділу Східної Європи Варшавського університету др. Павел Тшчинський зауважив: «У вас, як і у нас, має бути унікальний шлях. Перед вами великий виклик. Як будувати народ і націю? Як після АТО (сподіваюся буде перемога) побудувати нове українське суспільство, щоб усі ці рани зажили? Для нас це - складне питання».

З учасниками дискусії також працювали перший заступник голови Житомирської облради Володимир Арешонков і начальник управління освіти і науки Житомирської ОДА Олександр Пастовенський.

Висловлені під час чергової сесії Українсько-польського форуму партнерства думки щодо пошуку шляхів для подальшого розвитку різноманітної співпраці між Польщею та Україною викликали низку запитань та жваве обговорення.

«Більшість проблем, про які ми сьогодні говорили, замикаються на тому, що крім нас самих, ніхто наші проблеми не вирішить. Ми маємо це розуміти», - підсумував результати дискусії ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

Нагадаємо що Українсько-польський форум партнерства створений під патронатом керівників зовнішньополітичних відомств України та Республіки Польща, згідно з домовленостями, досягнутими під час ІІ-го спільного засідання Ради Міністерства закордонних справ України та Міністерства закордонних справ Республіки Польща у грудні 2009 року.

Форум є своєрідною платформою для відкритого обміну думками та розвитку максимально конструктивного українсько-польського діалогу, що спирається на факти і наукові дослідження історичного минулого та аналізі сучасних економічних й політичних процесів.

За інформацією Житомирського державного університету імені Івана Франка

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

МОНмолодьспорту ініціює підписання Угоди…

02-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

2 листопада Сьогодні відбулася зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми з радником Посольства Сполучених Штатів Америки з питань преси, культури і освіти Еріком Джонсоном та...

Запроваджено першу електронну послугу в …

02-07-2015 Anna - avatar Anna

Запроваджено першу електронну послугу в екологічній сфері

Міністерство екології та природних ресурсів України та Державне агентство з питань електронного урядування України запустили першу електронну послугу в екологічній сфері «Декларація про відходи». З 1 липня електронна послуга у...

Наномагниты помогут изучать клеточные ко…

18-10-2012 Олена - avatar Олена

Опубликовано 17 октября, 2012 - 00:00 Ученые создали устройство, которое позволяет одновременно управлять натяжением мембран у тысяч исследуемых клеток. Работа опубликована в журнале Nature Methods, а ее краткое содержание можно прочитать...