3 липня, о 10.00 у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (зал на 2 поверсі) відбулася прес-конференція на тему: «Теплові насоси та енергоефективна вентиляція - альтернатива російському газу». Організатор: представництво «Mitsubishi Electric» в Україні.
Учасники: Антон Талат - регіональний менеджер компанії «Mitsubishi Electric» в Україні; Михайло Кордюков - керівник учбового центру «Mitsubishi Electric» в Україні; Іван Перегинець - генеральний директор ТОВ «Доступне житло»; Павло Шевченко - головний редактор видавництва «Нова техніка».
Коротко. Під час заходу були представлені технології, що дозволяють знизити споживання енергії житловими та комерційними приміщеннями в три і більше разів, наведені приклади об'єктів, опалювальних тепловими насосами: готелі, офіси, ресторани, магазини, котеджі.
У ході прес-конференції відбулася презентація притично-витяжної вентиляційної установки, що дозволяє зменшити витрату тепла на опалення квартир в житлових багатоповерхових будинках у два рази.
Підсумки:
Брак фахівців гальмує запровадження енергозберігаючих технологій – представник бізнесу
Впровадженню енергозберігаючих технологій в Україні заважає брак фахівців, які б розуміли вигоди новацій і мали вплив на ухвалення рішення. Таку думку висловили учасники прес-конференції в Укрінформі щодо впровадження енергозберігаючих технологій.
«Низька поінформованість про переваги новітніх енергозберігаючих технологій стосується державних чиновників, інвесторів, представників бізнесу і простих громадян. Це питання не лише комерційної вигоди та здорового глузду, сьогодні це питання виживання держави», - наголосив Антон Талат, територіальний менеджер з розвитку бізнесу корпорації "Mitsubishi Electric" в Україні.
Серед останніх розробок, представлених на ринку України, він навів систему вентиляції приміщень, що дає змогу вдвічі знизити втрати тепла взимку, а також теплові насоси, здатні використовувати тепло від кондиціонерів та іншого обладнання для підігріву води і в такий спосіб у 5 разів заощаджувати витрати.
За словами представника корпорації, інновації розраховані як для комерційної нерухомості, так і для житлової. Втім, скористатися перевагами технологій звичайним громадянам поки не дозволяє законодавство, що не передбачає встановлення індивідуальних лічильників тепла.
Талат повідомив, що на базі КПІ створено дві лабораторії, де студенти мають можливість вивчати новітні технології в галузі енергозбереження, а нещодавно було захищено першу кандидатську дисертацію з цієї теми.