Національний університет "Львівська політехніка" відвідала делегація Іспанського національного інституту аерокосмічних технологій. Європейське космічне агентство доручило фахівцям з Іспанії вивчити можливості Державного космічного агентства України проводити космічні дослідження Землі, зокрема, на базі наукових та навчальних закладів нашої країни.
Своїми думками та пропозиціями щодо реалізації європейського проекту Twinning на зустрічі поділилися заступник начальника управління спеціальних програм Державного космічного агентства України Микола Демиденко, директор департаменту іспанського космічного агентства "Інта" Мануель Альфонсо Мулеро Валенсуела і керівник підрозділу з питань дистанційного зондування Землі Алісія Фернандес-Ренау Гонсалес- Анлео.
Вони повідомили, що у липні цього року в Києві відбудеться "круглий стіл", на якому іспанська сторона доповість, які саме установи України будуть залучені до практичної реалізації однієї з важливих європейських космічних програм "Горизонт-2020".
У свою чергу директор Інституту геодезії Львівської політехніки професор Корнилій Третяк розповів, що іспанське космічне агентство має особливий інтерес до проблем дистанційного зондування Землі, зокрема, створення навігаційної системи "Галілео" як альтернативи американській системі GPS і російської ГЛОНАСС. Вчені й інженери цього інституту зараз приступили до створення мережі перманентних станцій для моніторингу Олеського родовища сланцевого газу. При його видобутку методом гідророзриву пластів залягання можлива деформація земної кори, і ці процеси з космосу планують моніторити львівські політехніки, зокрема за допомогою іспанців.