У Держінформнауки відбулася презентація програми Європейського Союзу "Горизонт 2020"

    horizont16 січня 2014 року в Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації України відбулася презентація програми Європейського Союзу «Горизонт 2020», яка буде реалізовуватися з 2014 по 2020 рік. Програма орієнтована на підтримку дослідницької та інноваційної діяльності в усіх сферах суспільного життя - від фундаментальних наук до впровадження інновацій в реальний сектор економіки.    

     Захід пройшов за підтримки Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України і проекту Єврокомісії Bilat Ukraina (Розвиток двостороннього науково-технічного партнерства з Україною). В ньому взяли участь Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко, перший заступник Голови Держінформнауки Борис Гриньов та майже 160 представників науково-дослідних та освітніх установ України. Від ЄС захід відвідали офіцер з міжнародного співробітництва Директорату з досліджень та інновацій Європейської Комісії Т’єрі Девар, менеджер міжнародних проектів Центру соціальних інновацій Горазд Вайз (Австрія), менеджер міжнародних проектів Регіонального центру інформації і наукового розвитку Угорщини Віраг Цар, менеджер міжнародних проектів Крістоф Троянівський (Польща) та ін.

     Про офіційне відкриття нової програми «Горизонт 2020» Європейська Комісія оголосила 1 січня 2014 року. Напередодні цієї події, 11 грудня 2013 року, були анонсовані перші конкурси програми. Як зазначила комісар з питань досліджень, інновацій та науки пані Марі Джоджеан-Квін, програма дозволить підвищити ефективність виконання науково-дослідних та інноваційних робіт в спільному дослідницькому просторі Європи.

     Пріоритети програми «Горизонт 2020» - сприяння фундаментальним науковим дослідженням, підвищення конкурентоспроможності виробництва, розвиток ІКТ, нанотехнологій, нового матеріалознавства, біотехнологій та космічної галузі, а також пошук відповідей на найбільш гострі соціальні виклики в сфері охорони здоров’я, екології та демографії.

     Показово, що одна з перших презентацій програми «Горизонт 2020» відбувається саме в Україні. Це – переконливе свідчення зацікавленості ЄС у розвитку науково-технічної співпраці з нашою країною.

     Останнім часом Україна є активним учасником багатьох європейських та міжнародних програм: українські вчені, дослідники, викладачі і студенти успішно співпрацюють з іноземним колегами за програмою ЕUREKA, беруть участь в експериментах і навчальних програмах CERN(Європейського центру ядерних досліджень). За кількістю проектів, поданих на фінансування в межах 7-ї Рамкової програми ЄС з досліджень, Україна увійшла до десятки країн-не членів ЄС і зайняла друге місце серед країн Східної Європи та Центральної Азії. Загалом наша країна бере участь в проектах РП7 з загальним бюджетом близько 370 млн. євро, з яких 16,5 млн. євро надано учасникам з України.

     Участь України у програмі «Горизонт 2020» це ще один суттєвий крок у розвитку секторальної співпраці з ЄС. «Минулого року ЦЕРН ухвалив рішення про надання Україні статусу асоційованого члена цієї організації. Сьогодні, за активної участі Держінформнауки, ми долучаємося до найпотужнішої європейської програми, яка об’єднає всі існуючі європейські ініціативи з досліджень та інновацій. Це означає, що у науково-технічній сфері Україна вже є рівноправним партнером Євросоюзу. Переконаний, що надалі ми значно поглибимо нашу співпрацю в інтересах обох сторін», - вважає Володимир Семиноженко.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Заступник Міністра освіти і науки Максим…

31-08-2015 Олена - avatar Олена

Заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха взяв участь у Міжнародній конференції НАНО-2015

26 серпня 2015 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочала роботу III Міжнародна науково-практична конференція «Нанотехнології і наноматеріали» (НАНО-2015), яка триватиме до 29 серпня 2015 року. Заступник Міністра...

У НТУУ «КПІ» відбудеться фінал ІІ Всеукр…

16-10-2013 Anna - avatar Anna

17 жовтня 2013 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» відбудеться підбиття підсумків, нагородження переможців і церемонія закриття ІІ Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2013». В урочистих заходах...

Препарат раку молочної залози може мати …

04-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Нове дослідження з Великобританії показує, що загальний препарат, який використовується в боротьбі з раком молочної залози також можуть бути використані в боротьбі проти інших пухлин. Препарат в питання гелданаміціна, і...