З 8 по 11 лютого 2016 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського (НБУВ), Інституті проблем реєстрації інформації (ІПРІ) НАН України й Інституті фізіології імені О.О. Богомольця НАН України відбулися семінари-тренінги для науковців і бібліотекарів, а також працівників відділів науково-технічної інформації та редакцій наукових журналів. Організатором заходів виступила компанія «Thomson Reuters» – у рамках взаємодії з Консорціумом e-VERUM.
Як зазначив у своєму вступному слові генеральний директор НБУВ член-кореспондент НАН України Володимир Попик, проведення подібних семінарів і загалом співпраця з компанією «Thomson Reuters» стали можливими завдяки підтримці Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України. Основна мета семінарів – підвищення рівня бібліометричних показників українських наукових журналів і публікацій вітчизняних учених, а також ознайомлення з реферативними й наукометричними ресурсами компанії «Thomson Reuters».
Одним із таких ресурсів є наукометрична база даних «Web of Science», яка дає змогу оцінити значення окремих наукових напрямів, пропонує шляхи фінансування й міжнародного співробітництва, мотивує до покращення рівня наукових публікацій, а також сприяє розбудові бренду вченого та його стратегії.
Семінар для працівників бібліотек і відділів науково-технічної інформації було присвячено аналізу й інтерпретації бібліометричних параметрів – для визначення актуальності та перспективності наукового напряму, продуктивності й вагомості як окремого вченого, так і колективу в цілому.
Присутні ознайомилися з можливостями таких інструментів, як Advansed search (пошук організації), ResearcherID (створення та управління списком публікацій) тощо.
Під час семінару для працівників редакцій наукових журналів обговорювалися питання ефективної видавничої й публікаційної активності журналів і вчених. Учасники заходу розглянули критерії та процедуру відбору журналів до бази даних «Web of Science Core Collection», можливості інформаційних ресурсів «Thomson Reuters» для рецензентів (аналіз джерельної бази досліджень і актуальності рукопису) та редакторів (аналіз терміносистеми галузі, форматування пристатейної бібліографії), використання продуктів «Thomson Reuters» на етапі стратегічного планування розвитку журналу, тренди цитування журналів і науковців у різних галузях знання (нормалізовані показники цитованості).
Докладніше з роботою інформаційних продуктів компанії «Thomson Reuters» можна ознайомитися на каналі компанії в YouTube.
За інформацією прес-служби НБУВ
Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України