24-26 вересня 2015 року в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України відбувся міжнародний симпозіум «Іонні канали, що формують мозок». Захід було присвячено кільком знаменним датам – 40-річчю першого внутрішньоклітинного діалізу, 35-річчю відкриття протончутливих рецепторів і 70-річному ювілею видатного українського вченого-нейрофізіолога, члена Європейської Академії, директора Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України академіка Олега Олександровича Кришталя.
Участь у міжнародному симпозіумі взяли іноземні гості – Президент Європейської Академії (Academia Europaea) Сьєрд Клотін (Sierd Cloetingh), Президент Польської академії наук Єжи Душинські (Jerzy Duszyński) та Голова Робочої групи з питань поширення проектів Європейської Дослідницької Ради (European Research Council, ERC) Єва Кондоросі (Eva Kondorosi). У своїх лекціях вони розповіли про шляхи становлення й можливості розвитку науки в Європі, перспективи співпраці з Європейською Дослідницькою Радою та проблеми інтеграції української науки в європейську.
Захід було проведено на надзвичайно високому науковому рівні.
Учасники симпозіуму мали можливість також ознайомитися з найновітнішими здобутками сучасної нейрофізіології, прослухавши доповіді всесвітньо відомих науковців із Великої Британії, Швеції, Німеччини, Португалії й Італії.
Під час роботи симпозіуму відбулася ще одна урочиста подія: вшосте було вручено премію Фонду імені П.Г. Костюка. Її цьогорічним лауреатом стала співробітниця Навчально-наукового центру (ННЦ) «Інститут біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка кандидат біологічних наук Світлана Прилуцька. Після врочистого вручення премії дослідниця виголосила доповідь з теми: «Протипухлинний ефект фулерену C60».
За інформацією Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України
Про проблеми та перспективи розвитку української науки дізнавайтеся з інтерв’ю академіка НАН України О.О. Кришталя та Президента Європейської Академії Сьєрда Клотіна телеканалу «24»:
Про перебіг симпозіуму і точки зору його вітчизняних та іноземних учасників щодо значення й перспектив української науки в європейському і світовому контексті дивіться у відеосюжеті телеканалу «24»:
http://24tv.ua/ukrayina/yes_zaproponuvav_uchenim_z_ukrayini_doluchitisya_do_naukovih_program/n615400
Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України