Максим Стріха: Вибудовуючи правильну редакційну політику, можна домогтися того, щоб українські журнали увійшли до індексів цитування

Strixa 14 грудня 2015 року у Києві пройшов семінар на тему «Наукометричні бази даних як інструментарій реалізації наукового та науково-технічного потенціалу в контексті інтеграції до Європейського наукового простору». Захід відбувся завдяки спільнім напрацюванням Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України, Консорціуму E-VERUM та за сприяння кампанії Thomson Reuters.

За словами заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи, наукометричні бази даних надають великі можливості щодо визначення індивідуальної стратегії науковців, стратегії конкретної наукової установи, великих наукових інституцій, а також наукової стратегії держави.

Під час семінару заступник Міністра повідомив про сучасний стан і тенденції розвитку науки України. Зокрема, про те, що наукометричні бази даних та відповідний інструментарій допомагають показати, які наукові українські організації зараз працюють найбільш продуктивно і ефективно; оцінити, на скільки ці показники повинні вирости, щоб провідні університети могли розраховувати на місця в міжнародних університетських рейтингах; розповісти про те, які українські вчені часто цитуються в Web of Science, які українські журнали зараз індексуються, і яке місце вони займають у своїх галузях. «За версією кампанії Thomson Reuters, ми маємо близько 6 000 українських публікацій на рік, але високо цитованих публікацій серед них – мало»,- підкреслив Максим Стріха.

Як повідомив Максим Стріха, на сьогодні в Україні існує 16 видань за списком Web of Science, з них - 5 безпосередньо видаються в Україні, інші – це переклади українських журналів, які виходять за кордоном. «Більшість українських наукових видань не виконують функцію інформування наукової світової спільноти про новітні важливі наукові результати. Сподіваюсь, що ця ситуація зміниться», - зауважив заступник Міністра. Також Максим Стріха додав, що навіть маючи обмежені ресурси, але вибудовуючи правильну редакційну політику, можна домогтися того, щоб українські журнали увійшли до світових індексів цитування.

На думку заступника Міністра, наукометричні бази – це можливість залучати грантове фінансування, інформувати вчених про те, які напрямки досліджень розвиваються, а які вичерпані. Отже, бази мають дати керівникам установ, ученим і органам державної влади прозорі і достовірні дані для прийняття рішень про подальший розвиток науки.

Заступник Міністра освіти і науки зазначив, що стратегія кожного ученого має залежати від інформації. «Результат своєї наукової праці потрібно розміщувати в тому журналі, де цей результат стане надбанням для світової спільноти, де на нього посилатимуться, тоді учений зможе потрапити на міжнародні консорціуми та отримати гранти», - підсумував Максим Стріха.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

September 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Композиты преодолевают границы

21-10-2013 Anna - avatar Anna

Символом конференции «Композиты без границ», которая состоится в рамках деловой программы форума «Открытые инновации» в Москве в период с 31 октября по 2 ноября 2013 года, стал журавль в стиле...

Розробка науковців Львівської політехнік…

23-09-2013 Львівська область - avatar Львівська область

Розробка науковців Львівської політехніки визнана однією із 100 кращих робіт у світі

  Новітня розробка науковців Національного університету "Львівська політехніка" (НУ ЛП) – створення гнучких суперконденсаторів – викликала серед науковців справжню сенсацію.

Нова система для виявлення ртуті у водно…

04-08-2014 Anna - avatar Anna

Нова система для виявлення ртуті у водному середовищі

   Дослідники з Австралії та Іспанії розробили нову ультрачутлива дешеву і портативну систему для визначення вмісту ртуті в зразках грунтовій і річкової води.     Керівник дослідження, Абель Сантос (Abel Santos)...