Який строк служби сонячних панелей?

 Sonyachni batarei

Дерек Маркхем із CleanTechnica дає відповідь на питання, котре цікавить переважну більшість тих, хто думає встановити власну сонячну систему — який цикл життя сонячних панелей? Якщо простіше скільки вони прослужать?

Коли ми приймаємо рішення стосовно встановлення сонячної системи, то найпоширенішими питанням зазвичай є “скільки коштують сонячні панелі?” або “Який кошт сонячної системи?”. Це природно, адже для багатьох із нас власна сонячна електростанція — це не лише питання зменшення забруднення та парникових газів, а також і фінансове питання, котре, зрештою, зводиться до розмови про гривні та копійки.

Більшість сонячних модулів, котрі використовуються в домашніх електростанціях мають гарантію близько 25 або 30 років. Це значить, що в них є гарантія на десятки років — на відміну від більшості інших продуктів, котрі ми купуємо. Крім того, те, що в сонячної панелі закінчився гарантійний строк не значить, що вона відразу після цього “помре” і Вам її доведеться міняти. Вона так само продовжуватиме свою роботу, просто її ефективність щороку ставатиме трохи меншою. Насправді, деякі старі моделі сонячних панелей вже ось як 40 років виробляють електроенергію. При цьому їх очікуваний період служби становить ще десятки років.

Кілька років тому Національна Лабораторія Відновлюваної Енергії (National Renewable Energy Laboratory — NREL) провела дослідження темпів “фотовольтаїчної деградації” на вибірці із 2000 сонячних електростанцій. За результатами дослідження, в середньому на рік сонячна панель втрачає близько половини відсотка (0.5%) ефективності своєї роботи. Це значить, що після закінчення 25-річного гарантійного періоду Ваша сонячна панель працюватиме із все ще високим рівнем ефективності — 88% від первинного. Проте, далеко не кожна панель зменшуватиме свою ефективність на 0.5% щорічно. Як свідчать показники деяких сонячних модулів, що працюють вже понад 30 років під сонячним промінням, їх ефективність перевищує ту, що зазначалась в їх документації.

Ці десятки років життя сонячних панелей роблять економіку сонячних електростанцій навіть кращою, оскільки більшість систем окупляться за перші десять років і продовжуватимуть постачати своїм власника чисту енергію ще десятки років, тому запитання “скільки служитимуть сонячні панелі” може бути просто неправильним.

Очевидно, більш правильним було б питання “Які очікувані витрати на підтримку та заміну частин сонячної електростанції”, оскільки сонячні панелі потрібно буде замінювати ближчим часом, проте ситуація з інвертором (пристроєм, що перетворює прямий струм від панелей у змінний, котрий можна передавати в мережу) зовсім інша. Середній час роботи інвертора — 10-15 років. Проте його ефективність не знижується поступово, як у сонячної панелі. Одного дня він просто перестає працювати. Зазвичай саме так стається із так званими центральними інверторами. Проте в той же час є хороша альтернатива — мікро-інвертори, котрі встановлюються на кожній сонячній панелі. Їх строк служби повинен бути довшим ніж у традиційних інверторів (до 25 років).

Навіть із врахуванням заміни інвертора (або декількох, якщо використовуються мікро-інвертори), інвестиція в сонячну систему — це один із найвигідніших способів інвестувати Ваші гроші.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Науковці знайшли новий спосіб боротьби з…

05-04-2016 Олена - avatar Олена

Науковці знайшли новий спосіб боротьби зі шкідливими викидами

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (МТІ) розробили технологію вироблення електроенергії з вугілля з удвічі більшою ефективністю, ніж та, яку мають сучасні вугільні електростанції. Про це пише інтернет-ресурс Eurekalert. Таке відкриття означає,...

Україна стане асоційованим учасником Рам…

15-05-2014 Anna - avatar Anna

Україна стане асоційованим учасником Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020»

13 травня 2014 року в м. Брюссель відбулось спільне засідання Уряду України та Європейської Комісії, на якому, зокрема, розглядалось питання щодо участі України у програмі «Горизонт 2020». Сторони привітали намір...

Вчені створили "батарейку", як…

20-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Нейроінженери створили спеціальний елемент живлення, здатний генерувати електрику з глюкози в організмі людини. Така "батарейка" потенційно може забезпечувати напругою високотехнологічні протези, передають закордонні ЗМІ.