У Пущі-Водиці відбулась літня наукова фізична школа Малої академії наук України

MANНещодавно у Міжнародному центрі дитячої наукової творчості Національного центру «Мала академія наук України» зібралися провідні науковці та викладачі фізики київських вишів і академічних інститутів з метою донесення нових знання до обдарованих школярів.

Читати лекції юним фізикам були запрошені видатні вітчизняні науки. Серед них – член-кореспондент НАН України, завідувач відділу лазерної спектроскопії Інституту фізики НАН України, доктор фізико-математичних наук Анатолій Негрійко, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізичних наук Станіслав Вільчинський, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук Валерій Погорєлов, доцент кафедри експериментальної фізики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Владислав Кравченко та інші.

У літніх школах юним науковцям пропонуються три навчальні блоки – основу дослідницької діяльності з безпосереднім поглибленням знань з профільного предмета, психологічні тренінги та фахову англійську мову з вивченням наукової термінології. Кожна школа передбачає свій рівень викладання залежно від рівня підготовки дітей.

Цьогорічна фізична школа за віковою категорією була поділена на дві групи: для восьмикласників і для учнів старших класів. Тому викладачі використовували дві програми: для молодшої групи – заняття з гідроаеродинаміки, для старшої – з оптики.

У школі відпрацьовується технологія навчання учнів науковому та інженерному методам. Для цього на початку занять школярам оголошували певні завдання, які треба було вирішити, працюючи на лабораторному обладнанні. Читалися лекції з відповідних тем і проводився лабораторний практикум. А в останній день відбувся захист наукових досліджень.

Крім того, учні відвідали Головну астрономічну обсерваторію НАН України, а ввечері проводили спостереження за Сонцем за допомогою спеціального обладнання.

Мистецтву розуміння історії речей, подій, місцевості за одним камінцем чи артефактом навчав школярів завідувач лабораторії наук про Землю НЦ «МАНУ» Євген Пащенко – незмінний екскурсовод мінералогічними стежинками і маршрутами.

Перед закінченням школи її учасники мали змогу послухати старовинні і сучасні козацькі, лицарські, дідівські, богомільні пісні, псалми, канти та думи гурту «Хорея Козацька».

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

27-01-2015 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 23.01.-27.01.2015 СКАЧАТИ Додаток 150126.pdf Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Верховна Рада України ухвалила Закон …

17-10-2012 Олена - avatar Олена

(Інформаційне управління) 16.10.2012 18:03 Закон спрямований на забезпечення виплати заробітної плати працівникам науково-дослідних установ і організацій Національної академії наук України.

Відкритя пілотної лабораторії та центру …

16-10-2013 Anna - avatar Anna

17 жовтня 2013 р. під час проведення VI Міжнародного форуму «Комплексне забезпечення лабораторій» та виставки «LABComplEX 2013» в Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України відбудеться відкриття Центру рентгенівської дифракції.