Розробка науковців Львівської політехніки визнана однією із 100 кращих робіт у світі

Новітня розробка науковців Національного університету "Львівська політехніка" (НУ ЛП) – створення гнучких суперконденсаторів – викликала серед науковців справжню сенсацію. Нині вона захищена патентом і визнана однією із ста кращих робіт у світі в номінації "Електричні прилади". Про це повідомляє прес-служба ВНЗ.

Ініціатором цього перспективного напряму енергоощадних технологій стала рада технічних директорів Тайванського дослідницького текстильного інституту. У них виникла потреба отримати гнучкі суперконденсатори, які б мали здатність накопичувати сонячну енергію. З цією проблемою звернулися до американських науковців. Ті з певних причин не взялися за замовлення і порадили звернутися до Львівської політехніки.

На той час у Львові вже діяла відома школа матеріалознавства під керівництвом член-кореспондента НАН України Корнія Товстюка. Одним з його учнів був кандидат технічних наук Ігор Чернілевський, який раніше займався подібною проблематикою у ВО "Мікроприлад". До виконання проекту невдовзі долучився доктор хімічних наук Віктор Токарєв. А очолив групу науковців доктор фізико-математичних наук з кафедри загальної фізики університету професор Григорій Ільчук.

Серед складових автономного джерела енергії важливе місце вчені відводять гнучким сонячним батареям. Вони сприймають сонячну енергію навіть тоді, коли наше світило закрите хмарами. Її накопичують гнучкі суперконденсатори, місткість яких у десятки і сотні разів перевищує місткість звичайних накопичувачів. А своєрідним посередником, який керує потоками енергії, є так званий електронний менеджер. Ця електроніка, власне, і розроблена у лабораторії сонячних елементів Львівської політехніки.

Для ілюстрації винаходу Віктор Токарєв продемонстрував звичайну торбинку (на фото), з якою кілька років поспіль його дружина ходила у магазини. На одній стороні нашито гнучкі сонячні батареї, а під ними – такі ж гнучкі конденсатори. Цей автономний пристрій дає напругу 5 вольт, яка цілком достатня для зарядки... мобільного телефона. Відпадає потреба у зарядному пристрої та стаціонарному джерелі електроенергії. Орієнтовна ціна цього незвичайного приладу, на думку вчених, не повинна перевищувати 25 доларів.

Цікаві перспективи відкривають ці розробки. Поверхня туристичних наметів може бути постійним накопичувачем сонячної енергії і дати змогу, не розпалюючи вогнища, обігрівати намет чи готувати їжу на електроприладах. Натомість тайваньські фахівці планують використати суперконденсатори для обігрівання одягу.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Відбувся щорічний звітний семінар співро…

20-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Вівторок, 20 листопада 2012, 11:27 19 листопада поточного року в м. Дубна, Російська Федерація, відбувся щорічний звітний семінар співробітників Об’єднаного інституту ядерних досліджень (далі – ОІЯД), громадян України, направлених на роботу...

Представники Держінформнауки відвідали Н…

10-08-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

7 серпня 2012 року в рамках візиту до Південно-Африканської Республіки, представники Держінформнауки відвідали Національне космічне агентство ПАР.

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

31-03-2015 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 27.03.-31.03.2015 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...