Круглий стіл «План Маршалла: досвід та уроки для України»

Kryglyi-stil 25 вересня 2014 року Державною установою «Інститут економіки та прогнозування НАН України» спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень проведене широке обговорення ідеї нового «плану Маршалла» для України з метою вироблення конкретних пропозицій щодо його сучасного змісту та механізмів реалізації.

Як відомо, у післявоєнний період Сполучені Штати Америки виступили спонсором у реалізації «Програми європейського відновлення» в рамках «плану Маршалла». Фактично цей план не тільки сприяв економічному відновленню Західної Європи, а й став по суті першим етапом реальної європейської економічної інтеграції.

Досвід та уроки «плану Маршалла» не втратили своєї актуальності, в тому числі стосовно шляхів подолання післякризового стану української економіки. І, крім згаданої вище підтримки євроінтеграційного процесу, до таких уроків слід віднести наявність чіткого розуміння владою та суспільством країни-реципієнта основного напряму економічних реформ, здійснення яких може активізуватися новим «планом Маршалла» як своєрідним каталізатором. Важливу роль у зв’язку з цим відіграватиме наявність «критичної маси» сукупної фінансової допомоги, а також достатня висока швидкість реалізації усього плану (впродовж приблизно 2–3 років). Суттєве значення також матиме наявність ефективної інституційної структури мобілізації та використання фінансових ресурсів, яка, серед іншого, повинна включати відповідні, спеціально створені, банківські установи.

Зважаючи на викладене вище, українські фахівці пропонують сконцентрувати використання фінансових ресурсів, які можуть бути надані Україні за результатами Міжнародної донорської конференції стосовно України (другий раунд якої заплановано на листопад 2014 р.) на тих стратегічних напрямах, де активізація процесів економічного зростання може викликати своєрідну «ланцюгову» реакцію в усіх галузях української економіки.

Досягнення консенсусу стосовно таких напрямів та забезпечення відповідних інвестиційних проектів повинно стати найбільш вагомим аргументом, який Україна зможе представити потенційним спонсорам нового «плану Маршалла» для України.

Окрім співробітників НАН України та Національного інституту стратегічних досліджень в роботі круглого столу та обговоренні згаданих актуальних проблем взяли участь: в.о. міністра економічного розвитку і торгівлі України А.А. Максюта, Посол США з питань координації допомоги України Кліффорд Бонд, керуючий Партнер CMS Cameron McKenna Даніель Білак, радник Голови правління EXIM bank Б.В. Соболєв, інші представники органів виконавчої влади, банківських кіл та міжнародних організацій.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

February 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

В скором времени в Сингапуре состоится о…

20-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Опубликовано ssu-filippov В самом скором времени, а точнее 29 июня этого года, в Сингапуре состоится открытие весьма необычного сада-парка Bay South garden, главной достопримечательностью которого станут 18 огромных искусственных деревьев,...

Міжнародні конкурси РГНФ 2014

14-08-2013 Anna - avatar Anna

Російський гуманітарний науковий фонд (РГНФ) відповідно до Статуту РГНФ, до укладених угод про співпрацю із зарубіжними фондами, академіями наук, міністерствами та організаціями та Положенням про конкурси РГНФ оголошує наступні міжнародні...

Завершила роботу наукова конференція «Бі…

16-09-2014 Anna - avatar Anna

Завершила роботу наукова конференція «Біологічні ресурси і новітні біотехнології виробництва біопалив»

 9-10 вересня 2014 р. у рамках цільової комплексної програми наукових досліджень НАН України “Біологічні ресурси і новітні технології біоенергоконверсії” в м. Києві на базі Національного ботанічного саду (НБС) ім. М.М....