На минулому тижні у Франції пройшла найбільша в світі міжнародна виставка озброєння і військової техніки Eurosatory 2014. Україну на ній традиційно представляв ДК «Укроборонпром». Вперше свою продукцію в павільйонах Paris Nord Villepinte представила приватна українська компанія Thermal Vision Technologies (TVT), яка спеціалізується на розробці й виробництві сучасної оптоелектроніки. Її керівник Олександр Яременко поділився враженнями про участь у Eurosatory 2014 з кореспондентом Укрінформу.
- Ваша компанія привезла свої розробки на Eurosatory 2014 вперше. Як визріла ідея?
- Справді, тут ми вперше. Хоча постійно беремо участь в інших світових виставках, таких як IDEX (ОАЕ), ARMS & Hunting і INTERPOLITEX (Росія), «Зброя і Безпека» (Україна), IWA Outdoor Classic (Німеччина), КADEX (Казахстан) та інші. Про Eurosatory ми чули багато. Не встояли перед спокусою привести до Парижа наших дружин (сміється). А якщо серйозно, ми тут - щоб вивчити нові тенденції сегменту, в якому працюємо, представити можливості TVT і, звичайно, знайти нових партнерів.
- Кілька слів про TVT ...
- Нашій компанії цього року виповнюється 5 років, центральний офіс знаходиться в Києві. Протягом усього цього часу ми займали свою нішу на ринку приладів для мисливців, наприклад, виробляли тепловізійний приціл для полювання на вовка. Бізнес розширювався, і з часом ми стали виконувати контракти з американськими і канадськими компаніями.
- Хто працює у вашій команді?
- У нашому колективі є спортсмени - стрілки, люди досвідчені, обізнані, як стріляти й влучати, є військові інженери, які знають, як працює оптичний пристрій, здатні його спроектувати й виготовити, програмісти, які успішно створюють «софт». Багато в чому нашому розвитку допомагає зворотний зв'язок із замовниками, який ми намагаємося постійно підтримувати.
- З чим завітали на Eurosatory-2014?
- У Париж з новинок ми привезли армійський багатофункціональний приціл з далекоміром - це унікальний прилад. Військові та мисливці, що користуються подібними технологіями, знають, що іноді за високої вологості складно визначити відстань до цілі, спостерігаючи її в приціл. У приладі є вбудований автономний далекомір, що працює по провідному або бездротовому каналу зв'язку. Приціл дозволяє за лічені секунди визначати дальність до цілі й автоматично виставляти прицільну мітку на потрібну відстань. Це багатофункціональний і зручний прилад, що дозволяє вести відеозапис та вносити балістичні поправки.
Ще один наш прилад, який був представлений - насадка, яка використовується з денною оптикою. Ми представили новий бинокуляр з далекоміром, що дозволяє виявити силует людини на відстані до 2,2 тис. метрів.
- Чим відрізняється ваша продукція від їй подібної, що представлена на виставці?
- На мій погляд, основні відмінності в підході до якості зображення. Ми не економимо на комплектуючих. Особливу увагу приділяємо дизайну та ергономіці, простоті використання й функціональності приладу. До нашого стенду підходили провідні світові виробники й дуже дивувалися, що Україна має можливості виробляти техніку подібної якості. Наша компанія щорічно випускає 3-4 нових вироби.
- Хто поставляє комплектуючі до ваших виробів?
- Розробкою й виробництвом всієї лінійки приладів займається київська компанія. Ми використовуємо все краще, що є на сучасному ринку. З базових комплектуючих ми використовуємо ізраїльські об'єктиви й американські кріплення провідних виробників. Все інше спроектовано й виробляється в Україні.
- У які країни реалізуєте продукцію?
- Україна, країни СНД, Європа, США, Канада, Англія. У нас багато замовлень з інших країн, які ми поки не в силах виконати. По суті, TVT - це інженерний центр, для виробництва ми орендуємо площі на київських заводах. Будемо розширюватися.
- Враховуючи ситуацію з оснащенням Збройних Сил та інших силових структур, чи плануєте в цьому контексті вести діалог з українським урядом?
- Силові структури на нас увагу вже звернули. Ми проводили презентації, й наш продукт їм сподобався, проблема тільки в бюрократичних заковиках.
Ми бачимо для себе можливості розвитку, і не тільки в сегменті стрілецького озброєння й оптики. Ми плануємо перейти до більш складних систем. Наприклад, підвісні системи й бортове обладнання для літальних і наземних апаратів, в т.ч. і безпілотних. Будемо розвивати цей перспективний напрямок.
Матеріали Укрінформу.