Утилізуємо відходи – отримуємо енергію (Інститут газу НАН України)

Інститут газу НАН України в рамках VIII Всеукраїнського фестивалю науки представив низку розробок, спрямованих на економію природного газу.

Так, наприклад, уже впроваджена технологія, спрямована на видобування та утилізацію газу звалищ,. Поки що – на Київщині. Наступний крок — інші регіони України.

— Міські смітники та інші полігони твердих відходів псують екологію– це всім зрозуміло. Завдяки тому, що біогаз із них видобуваємо й утилізуємо, ми поліпшуємо екологію довкілля. А утилізуємо газ, спрямовуючи його на роботу двигунів внутрішнього згоряння. Таким чином, виробляємо електроенергію, котра йде у державну мережу. Економія складає близько 5 млн. кубів природного газу, — розповідає «Світу» вчений секретар Інституту газу НАН України Борис Ільєнко. — Крім того, з біогазу промислових підприємств ми також виробляємо електроенергію або використовуємо його замість природного газу.

На виставці інститут представив роботи, спрямовані на використання відходів виробництва. Одна з них працює на тирсі з відомої всім Малинської паперової фабрики, що на Житомирщині. Зроблені з відходів паливні гранули йдуть в апарати, виготовлені науковцями академічної установи, де отримується газ із втричі меншою теплотворною здатністю, ніж природний газ. Однак, зауважує Б. Ільєнко, для котла це однаково — на 80% природний газ замінюють продукти газифікації відходів.

А ось на Ватутінському комбінаті вогнетривів у Черкаській області природний газ теж замінили на 80%, щоправда… лушпинням соняшника. В Інституті газу розробили цілу систему подачі його в обертові печі. А це вже — безвідходне сільськогосподарське виробництво!

         В учених цієї установи — низка розробок, спрямованих на економію природного газу вже на існуючих виробництвах. Не без гордості вони розповідають про високотемпературні трубчасті рекуператори підвищеної стійкості. Річ у тім, що на багатьох виробництвах у процесі обробки металу (а це 800—900° С) утворюються продукти згоряння, які, окрім азоту, двоокису вуглецю, містять сполуки сірки. Для того, щоб їх утилізувати, використовуючи тепло для нагріву повітря, існують рекуператори. Однак вони швидко піддаються корозії, адже ці гази дуже агресивні. В Інституті газу розробили високотемпературні рекуператори, необхідні для металургії. Два з них уже працюють в Угорщині. На часі – поставка ще п’ятдесяти цих унікальних установок в Європу.

Джерело: Газета «Світ»

(стаття «Майбутнє науки – це майбутнє України»

№19-20 травень, 2014 р.)

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

February 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Кристаллический мир с приставкой «нано»

26-09-2013 Anna - avatar Anna

    В Харькове и Киеве продолжаются доклинические испытания нанокристаллов с целью возможного их использования в медицине для борьбы со злокачественными новообразованиями.

Сколково заключил соглашение с корейским…

02-07-2012 Олена - avatar Олена

 Технопарк Сколково получил в партнеры еще одного представителя азиатского рынка инноваций. На этот раз соглашение о сотрудничестве было подписано с корейским технопарком Гваньджоу, созданным в 1999 году во время корейского...

Україна увійшла до Координаційної ради д…

19-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив проект постанови Кабінету Міністрів України «Про приєднання до Рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав про Положення про Координаційну раду держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав з...