Розвиток сучасної економіки неможливий без інноваційної діяльності й активності підприємств, організацій та установ, які розробляють та впроваджують інновації, ноу-хау тощо. Сучасні підприємства, які функціонують у складному соціально-економічному становищі, повинні постійно створювати і впроваджувати різного роду інновації, що забезпечують їхню ефективну діяльність в ринковій
економіці.
Інноваційний розвиток підприємств регіону можливий за умов активізації інноваційного підприємництва, формування інноваційної інфраструктури, участі венчурного капіталу, розвитку страхування інноваційного бізнесу, наявності законодавчого забезпечення захисту інтелектуальної власності.
Як показує світовий досвід, можливості оновлення виробничого потенціалу та продукції підприємств у перспективі залежать від сьогоднішнього здійснення наукових досліджень і проектно-конструкторських розробок та швидкого впровадження нововведень у виробництво. У процесі розробки та комерціалізації інновацій, залежно від їх складності та масштабів, може брати участь значна кількість різних за розміром підприємств та інших установ ринкової інфраструктури.
Створення інноваційних структур повинно органічно вписуватися в стратегію регіонального прогресу, стати інструментом підвищення економічних та соціальних показників економіки регіону за рахунок
відновлення діяльності великих підприємств, які визначають розвиток регіону.
Для прийняття компетентних рішень в інноваційній діяльності сьогодні необхідно опрацювати значні масиви інформації, адже суспільство перебуває на тому етапі свого розвитку, коли вона є найважливішим товаром. Сьогодні забезпечення високої ефективності інноваційної діяльності в нашому суспільстві – “суспільстві інформатики” – можливе лише на основі володіння достовірною інформацією як про стан
внутрішнього середовища, так і про зовнішнє оточення. У практичному житті цього можна досягти шляхом збору та аналізу науково-технічної інформації.
Виходячи із необхідності стимулювання об’єктів господарської діяльності щодо впровадження інновацій, а також розуміння того, що економічне зростання проходить через науково-технологічний розвиток держави, виникла потреба проаналізувати діяльність інноваційних підприємств.
У зв’язку з цим виникає потреба щодо моніторингу застосування користувачами актуалізованого регіонального сегменту інформаційно-аналітичної системи для інтеграції науки з промисловою та соціально-економічною сферами.