У Пущі-Водиці відбулась літня наукова фізична школа Малої академії наук України

MANНещодавно у Міжнародному центрі дитячої наукової творчості Національного центру «Мала академія наук України» зібралися провідні науковці та викладачі фізики київських вишів і академічних інститутів з метою донесення нових знання до обдарованих школярів.

Читати лекції юним фізикам були запрошені видатні вітчизняні науки. Серед них – член-кореспондент НАН України, завідувач відділу лазерної спектроскопії Інституту фізики НАН України, доктор фізико-математичних наук Анатолій Негрійко, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізичних наук Станіслав Вільчинський, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук Валерій Погорєлов, доцент кафедри експериментальної фізики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Владислав Кравченко та інші.

У літніх школах юним науковцям пропонуються три навчальні блоки – основу дослідницької діяльності з безпосереднім поглибленням знань з профільного предмета, психологічні тренінги та фахову англійську мову з вивченням наукової термінології. Кожна школа передбачає свій рівень викладання залежно від рівня підготовки дітей.

Цьогорічна фізична школа за віковою категорією була поділена на дві групи: для восьмикласників і для учнів старших класів. Тому викладачі використовували дві програми: для молодшої групи – заняття з гідроаеродинаміки, для старшої – з оптики.

У школі відпрацьовується технологія навчання учнів науковому та інженерному методам. Для цього на початку занять школярам оголошували певні завдання, які треба було вирішити, працюючи на лабораторному обладнанні. Читалися лекції з відповідних тем і проводився лабораторний практикум. А в останній день відбувся захист наукових досліджень.

Крім того, учні відвідали Головну астрономічну обсерваторію НАН України, а ввечері проводили спостереження за Сонцем за допомогою спеціального обладнання.

Мистецтву розуміння історії речей, подій, місцевості за одним камінцем чи артефактом навчав школярів завідувач лабораторії наук про Землю НЦ «МАНУ» Євген Пащенко – незмінний екскурсовод мінералогічними стежинками і маршрутами.

Перед закінченням школи її учасники мали змогу послухати старовинні і сучасні козацькі, лицарські, дідівські, богомільні пісні, псалми, канти та думи гурту «Хорея Козацька».

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

September 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Конкурс спільних українсько-литовських н…

18-03-2013 Anna - avatar Anna

Конкурс з наукових досліджень «Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України – Міністерство освіти та наукиРеспубліки Литва» на 2014-2015 рр.

Конкурс на здобуття премій Верховної Рад…

21-12-2015 Олена - avatar Олена

Конкурс на здобуття премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим

Лист НАН України про оголошення конкурсу №9к/2151-8 від 18.12.2015 р. Постановою Верховної Ради України від 16.03.2007 №775-V засновано 20 премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних...

Немцы зарядились солнцем

29-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Германия установила мировой рекорд по производству солнечной энергии в час.