На конкурсі юних винахідників переміг проект освітлення біл-бордів енергією рухомого транспорту

transport bilbordiШколярки з Житомира пропонують освітлювати встановлені вздовж доріг біл-борди енергією рухомого транспорту.

Розробка двох подруг-десятикласниць школи №7 Алли Перепелиці та Даші Швалевої виборола перше місце на Всеукраїнському конкурсі юних винахідників, передає Експрес online.

Дівчата придумали оригінальний та практичний технічний пристрій для вироблення електричного струму. Ідею підказали рекламні щити, встановлені вздовж доріг, згадують юні винахідниці.

«Великі білборди зазвичай освітлюються в темну пору, але для цього їх доводиться підєднувати до електромережі, - говорить Алла Перепелиця. – Спочатку ми подумали про сонячні батареї, але потім зрозуміли неефективність такого варіанту: залежність від погодних умов, облаштування фотоелектричних панелей, накопичувачів та перетворювачів енергії, для яких немає місця».

Юні винахідниці вирішили застосувати п'єзоелементи, які при стисканні виробляють електричний струм. «Рекламні щити зазвичай стоять вздовж доріг, якими мчать машини, - пояснює Даша Швалева. - При цьому дорожнє полотно вібрує, деформується - i цю деформацію можна передати на п'єзоелемент».

На трасі Київ-Житомир в рамках експерименту школярки розмістили наліпку в основі рекламного щита, аби зафіксувати коливання.

"Коли проїхала фура, наліпка пошкодилася! – розповідає Даша Швалева. - Коливання передалися – а значить, п'єзоелементи здатні виробляти струм. За годину на жвавій дорозі повз щит проїздить понад 1000 авто, кожне з яких призводить до стискання п'єзоелемента".

Згідно з попередніми розрахунками, за добу розроблений юними винахідницями пристрій може накопичити 2 кВтгод. електроенергії. Цього цілком достатньо для освітлення білборду вночі.

За словами наставника дівчат, учителя фізики Анатолія Шубіна, п'єзоелементи можуть слугувати й вуличними ліхтарями або освітлювати дорожні знаки.

«Таке джерело струму цілком автономне й екологічно чисте, - наголошує фахівець. - П'єзоелемент можна встановити під основу щитів чи стовпів, щоб убезпечити його від крадіїв".

Вартість розробленої Аллою Перепелицею та Дашею Швалевою установки становить 20 тисяч гривень. Як запевняють винахідниці, пристрій окупиться швидко. Розробкою житомирських школярок зацікавилися депутати Київради.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Присуджено Державні премії України в гал…

26-08-2014 Anna - avatar Anna

Присуджено Державні премії України в галузі науки і техніки 2013 року

 Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 675/2014 від 23 серпня 2014 року «Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2013 року». Державні премії присуджені на підставі подання...

До уваги учасників конкурсів Ф61 та Ф62!

02-08-2015 Anna - avatar Anna

До уваги учасників конкурсів Ф61 та Ф62!

30 липня 2015 року Президент Петро Порошенко підписав розпорядження про призначення грантів Президента для здійснення наукових досліджень десятьом докторам наук та для підтримки наукових досліджень тридцяти молодих вчених на 2015...

Представники ІТ-індустрії та вищих навча…

21-12-2015 Олена - avatar Олена

Представники ІТ-індустрії та вищих навчальних закладів обговорили розвиток ІТ-освіти

17 грудня 2015 року у Великій конференц-залі Національної академії наук України відбулась ІІІ Міжнародна конференція «Синергія: ІT-освіта та ІТ-індустрія», у якій взяли участь заступник Міністра освіти і науки – керівник...