Київ перейматиме досвід впровадження IT-технологій в енергозбереженні у рамках проекту Smart together

Kyiv GerbКиїв перейматиме міжнародний досвід впровадження розумних технологій у сфері енергозбереження, транспортного забезпечення та громадської комунікації.

Доступ до цінної інформації столиця отримала в рамках проекту Smart together, передає КМДА.

Як зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв за результатами ліонських зустрічей, присвячених реалізації проекту, Київ отримав статус спостерігача.

«Це доступ до всіх технологій, досвіду їх реалізації та інформаційних баз, - пояснює чиновник. – Для міста, яке за деякими параметрами, зокрема, енергозбереженням, залишилось на рівні початку 2000-х, сьогодні вкрай важливо обрати правильний напрямок і оперативно надолужувати втрачене».

Передбачається, що смарт-технології будуть спрямовані на планування містобудування, заощадження енергоресурсів та автоматизацію транспортної системи. Столиця повинна, перш за все, зробити «розумними» моделі управління енергетичним сектором та проектами з енергозбереження, підкреслив Петро Пантелеєв.

"Ми побачили як у сучасному будинку за допомогою планшету, який закріплений за кожною квартирою, можна контролювати енергоспоживання, режим мікроклімату, вимкнення та роботу побутових приладів, - ділиться враженнями чиновник. - Для Києва це високий пілотаж, але планувати створення такої системи на рівні будівель, які є основними споживачами енергоресурсів, необхідно вже зараз».

Наразі технології Smart together вже частково реалізовані у Ліоні, Відні та Мюнхені. В той же час такі міста як Софія, Венеція, Сантьяго-де-Компостела наразі готуються до впровадження таких ініціатив. До речі, разом з Києвом статус спостерігача проекту Smart together отримало також місто Йокогама.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Відкрився 8-й міжнародний авіакосмічний …

27-09-2012 Светлана - avatar Светлана

27 вересня 2012 року в м. Гостомель під Києвом на базі аеродрому «Київ–Антонов» розпочав роботу 8-й міжнародний авіакосмічний салон «Авіасвіт–ХХІ», який традиційно проходить раз на два роки.

Інтерв’ю Голови Державного агентства з п…

07-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Днями парламент прийняв закони "Про спеціальний податковий режим" та "Податковий експеримент" для IT-бізнесу. Перший передбачає спеціальний податковий режим для IT-компаній на десять років, другий - "податковий експеримент" на п'ять років...

«Фазотрон» создает задел для РЛС 6-го по…

27-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Корпорация «Фазотрон-НИИР», отмечающая в эти дни свое 95-летие, создает научный задел для разработки радаров для боевых самолетов 6-го поколения, сообщил генеральный конструктор корпорации Юрий Гуськов.