Київ перейматиме досвід впровадження IT-технологій в енергозбереженні у рамках проекту Smart together

Kyiv GerbКиїв перейматиме міжнародний досвід впровадження розумних технологій у сфері енергозбереження, транспортного забезпечення та громадської комунікації.

Доступ до цінної інформації столиця отримала в рамках проекту Smart together, передає КМДА.

Як зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв за результатами ліонських зустрічей, присвячених реалізації проекту, Київ отримав статус спостерігача.

«Це доступ до всіх технологій, досвіду їх реалізації та інформаційних баз, - пояснює чиновник. – Для міста, яке за деякими параметрами, зокрема, енергозбереженням, залишилось на рівні початку 2000-х, сьогодні вкрай важливо обрати правильний напрямок і оперативно надолужувати втрачене».

Передбачається, що смарт-технології будуть спрямовані на планування містобудування, заощадження енергоресурсів та автоматизацію транспортної системи. Столиця повинна, перш за все, зробити «розумними» моделі управління енергетичним сектором та проектами з енергозбереження, підкреслив Петро Пантелеєв.

"Ми побачили як у сучасному будинку за допомогою планшету, який закріплений за кожною квартирою, можна контролювати енергоспоживання, режим мікроклімату, вимкнення та роботу побутових приладів, - ділиться враженнями чиновник. - Для Києва це високий пілотаж, але планувати створення такої системи на рівні будівель, які є основними споживачами енергоресурсів, необхідно вже зараз».

Наразі технології Smart together вже частково реалізовані у Ліоні, Відні та Мюнхені. В той же час такі міста як Софія, Венеція, Сантьяго-де-Компостела наразі готуються до впровадження таких ініціатив. До речі, разом з Києвом статус спостерігача проекту Smart together отримало також місто Йокогама.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Україна та Литва обговорили питання спів…

25-02-2016 Олена - avatar Олена

Україна та Литва обговорили питання співробітництва у космічній сфері

23-24 лютого 2016 року у Державному космічному агентстві України відбулося засідання українсько-литовської робочої групи з питань співробітництва у космічній сфері. Під час зустрічі сторони презентували діяльність країн в галузі освоєння...

Суперкомп'ютер Sequoia від IBM визнаний …

20-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Суперкомп'ютер Sequoia, складений у США компанією IBM, очолив список найбільш швидкодіючих пристроїв цього типу. Таким чином, цей комп'ютер відсунув на друге місце японський K Computer виробництва компанії Fujitsu, що числився...

На Херсонщині презентовано науковий прое…

14-02-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Заступник голови обласної державної адміністрації Анатолій Хо-менко провів засідання робочої групи обласного комітету економічних реформ з питань впровадження наукових розробок, під час якої було презентовано проект «Розроблення модифікованих енергетичними полями...