У ХПІ відкрили Центр сучасних технологій

XPI23 грудня 2015 року на кафедрі матеріалознавства НТУ «ХПІ» дали старт референтного Центру сучасних технологій в металографії і матеріалознавстві.

У лабораторії встановили світлові мікроскопи Primo Star та Stemi 2000-CS виробництва німецької компанії Carl Zeiss, а також обладнання харківської компанії «Укрінтех».

Мікроскопи прямої та інвертованої дії для макро- і мікродосліджень до 1000 крат збільшують досліджувані об'єкти, серед яких, зокрема: метали, сплави, біоматеріали. Устаткування застосовується в таких наукових сферах, як археологія, історія, хімія, біологія, медицина.

«Дуже важливо, що за допомогою сучасних мікроскопів можна досліджувати організми на клітинному рівні, що дозволить на ранніх стадіях діагностувати початкові стадії хвороби, в тому числі рак. А якщо, скажімо, проаналізувати структуру металу клинка IX ст. можна зробити висновки про те, як раніше розвивалися металургія, озброєння», - підкреслив завідувач кафедри матеріалознавства Олег Соболь.

Студенти та аспіранти Політеху використовуватимуть це обладнання в процесі навчання, а також для досліджень в рамках дипломних та дисертаційних робіт.

«Використання даних мікроскопів виводить наші дослідження на новий, більш високий рівень»,— зазначив майстер виробничого навчання кафедри матеріалознавства Сергій Князєв.

Керівництво кафедри матеріалознавства та механіко-технологічного факультету, всіх співробітників, студентів з відкриттям сучасного Центру, а також появою нових можливостей у навчанні та міжнародній науковій діяльності привітав ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол.

Як повідомив завідувач кафедри матеріалознавства Олег Соболь, вже через кілька місяців (березень-квітень 2016 року) планується відкриття нових приміщень Центру за участю представників керівництва компанії Carl Zeiss і керуючого компанії OPTEC в країнах Східної Європи Максима Ігельник. Намічається подальше розширення дослідницького комплексу за рахунок сучасного обладнання Carl Zeiss і OPTEC, у тому числі для растрової електронної мікроскопії.

Зазначимо, що відкриття центру — один з основних етапів виконання умов угоди про співпрацю ХПІ з нідерландською компанією OPTEC. Нагадаємо, що в день 130-річчя НТУ «ХПІ», 18листопада, ректор університету Євген Сокол і Оксана Данилюк, директор української філії OPTEC, ексклюзивного партнера Carl Zeiss AG, підписали договір про міжнародне співробітництво.

Співпраця охоплює наступні області науки: матеріалознавство, включаючи наноматеріалознавство та матеріалознавство для альтернативної енергетики, наукові розробки для прикладної медицини, включаючи біомедичні технології, 3D-технології візуалізації та ін.

На базі цих напрямків буде створено два міжнародних кластера НТУ «ХПІ»: з матеріалознавства та біомедичних технологій.

За інформацією НТУ «ХПІ»

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Открой Сколково для себя

25-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Фонд «Сколково» и Технопарк «Сколково» провели первую конференцию «Сколково» — Ваш ключ к успеху».

НАН України взяла участь в XVII Міжнарод…

19-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

19 листопада 2012 З 23 по 26 жовтня 2012 року в партнерстві із всесвітньо відомою виставкою виробників та постачальників систем та обладнання безпеки IFSEC на території Виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» відбулася XVII...

Як відірватися від Росії в освоєнні косм…

15-07-2014 Anna - avatar Anna

Як відірватися від Росії в освоєнні космічного простору

 Україна вимушена зменшити свою залежність від економічних та промислових зв'язків із Росією, в тому числі, в галузі космічних технологій. Однак, щоб зробити це з розумом, потрібно не знищувати напрацьоване, а...