Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка активізує прикладні наукові дослідження

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка активізував роботу з виконання прикладних досліджень.  У минулому році вуз отримав державні кошти на реалізацію двох проектів прикладного спрямування.

Так у рамках науково-дослідної роботи «Розробка методики сталого використання та збереження біорізноманіття водойм і боліт Поділля» (керівник – доктор біологічних наук, професор Л. Балашов) було вперше проведено комплексне дослідження ландшафтів, флори і рослинності, фауни прибережно-водних і водних екосистем в межах Поділля. Науковці здійснили 123 експедиційні виїзди з метою обстеження фауни, флори, ландшафтів, забору проб води, аналізу рекреаційного навантаження, визначили основні модельні об’єкти.

За результатами вивчення фауни було складено картосхему обліку чисельності хребетних тварин і комах на штучних водоймах, луках і болотах в басейнах рік Случ, Ікопоть, Південний Буг, Горинь, Серет, Збруч, Смотрич, Жванчик, Тернава, Студениця.

Протягом дослідження науковий колектив провів облік чисельності водно-болотяних птахів на болотах і водоймах в межах Хмельницької та Тернопільської областей. Під час експедиції було описано та проаналізовано понад 100 водойм різного характеру з метою отримання іхтіологічних даних. Вперше виділено та укладено класифікаційну схему біотопів для Подільського регіону, визначено рідкісні біотопи. Наукові дослідження підтверджуються методичними підходами, що використовуються в Європейських державах і були висвітлені й обговорені на конференції у Польщі.

Значимість проведених досліджень підкреслюється їх використанням для «Проекту організації території національного природного парку «Подільські Товтри», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів». Також дослідження стало основою для ХVI тому Літопису НПП «Подільські Товтри», ХХ тому ПЗ «Медобори». Результати досліджень після їх завершення та обробки будуть використані для обґрунтування створення водно-болотних угідь міжнародного значення у Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій областях, а також для реалізації госпдоговірної теми «Екологічне обстеження прилеглих територій до земель, які використовуються ПАТ «Подільський цемент». Також висновки тематичних досліджень були впроваджені у грантовому проекті «Впровадження системи екологічного використання та охорони довкілля в межах територіальної громади м. Кам’янець-Подільський на прикладі Смотрицького каньйону», для якого використано моніторингові дослідження стану води, флори і фауни р. Смотрич у межах міста.

Прекрасним зразком плідної міжвузівської співпраці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Львівського національного університету імені Івана Франка є реалізація науково-дослідної роботи «Розробка і оптимізація технології отримання масивних, тонкоплівкових та наноструктурних матеріалів на основі сполук систем Pb-Bi(Sb)-Te для термоелектричних перетворювачів енергії» (керівники: доктор хімічних наук, професор Д. Фреїк, доктор фізико-математичних наук, професор С. Мудрий, кандидат фізико-математичних наук, професор Ц. Криськов).

Значущими є прикладні результати наукових досліджень. Так, уперше були виготовлені технологічні пристрої для синтезу напівпровідникових сполук, відпрацьовані умови холодного пресування віток термоелементів під тиском і створено пристрій електрохімічного осадження металів (мідь, нікель) для формування електричних контактів.

Наразі науковці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка готують нові проекти науково-дослідних робіт і шукають вітчизняних та закордонних партнерів для їх реалізації.

За інформацією Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №1-2 (2013)

21-01-2013 Олена - avatar Олена

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №1-2 (2013)

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №1-2 (2013) СКАЧАТИ Видання «Наука сьогодні». Періодичність: двічі на місяць. Метою журналу є забезпечення оперативною інформацією про події, здобутки, досягнення у сфері фундаментальних і прикладних наук, високих технологій як...

Засідання круглого столу «Перспективи ст…

24-07-2015 Anna - avatar Anna

Засідання круглого столу «Перспективи створення вітчизняного трактора на альтернативних видах палива»

23 липня в Національному науковому центрі «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» відбулося засідання круглого столу «Перспективи створення вітчизняного трактора на альтернативних видах палива». В роботі круглого столу взяли участь провідні...

Открытие первого технопарка в Пензенской…

05-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Первый технопарк на территории Пензенской области официально открывается 1 июня 2012 года. Ему дано название «Яблочков» в честь ученого-изобретателя «электрической свечи», уроженца сердобской деревни Жадовка Павла Яблочкова. Общая стоимость проекта...