Студенти-радисти ВНТУ взяли участь у Міжнародному космічному експерименті «Shadow-Beacon»

Студенти Інституту радіотехніки, зв’язку та приладобудування Вінницького національного технічного університету взяли участь у Міжнародному космічному експерименті «Shadow-Beacon», що проходив під егідою Ракетно-космічної корпорації «Енергія» імені С. П. Корольова.

Користуючись послугами Міжнародної космічної станції, студенти в університетському навчально-науковому центрі систем радіозв'язку та радіоаматорства досліджували умови прийому-передачі ультракороткохвильових радіосигналів у режимі бортового радіомаяка на радіостанції МКС із використанням всесвітньої радіоаматорської мережі; визначали характеристики ретрансляції радіосигналів через бортовий трансівер МКС, їх якість і просторовий розподіл; оцінювали впливи перевіддзеркалення та затінення від елементів конструкції та величини кута місця МКС відносно наземних спостерігачів.

На базі Центру студенти розрахували та підготували спеціальні антенні конструкції для космічного зв’язку, налаштували цифрову систему передачі та прийому сигналів з борту МКС, провели розрахунки траєкторій прольотів станції над Україною і зокрема над містом Вінницею, здійснили складну роботу оформлення заявки та реєстрації нашої аматорської радіостанції в програмі експерименту.

На підтвердження космічного радіоконтакту зі станцією радіоаматорського Центру з міста Корольов, який є космічною столицею Російської Федерації, до ВНТУ надійшла спеціальна QSL-картка з його власним автографом.

Використовуючи особливості атмосферних шарів планети на коротких хвилях, студенти Інституту радіотехніки, зв’язку та приладобудування підтримують дружні зв’язки через радіопростір з радіооператорами усього світу — зі Львова, Москви, Нью-Йорка і навіть Токіо.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Президент України призначив гранти докто…

30-07-2015 Anna - avatar Anna

Президент України призначив гранти докторам наук та молодим вченим для підтримки наукових досліджень

Президент Петро Порошенко підписав розпорядження про призначення грантів Президента для здійснення наукових досліджень десятьом докторам наук та для підтримки наукових досліджень тридцяти молодих вчених на 2015 рік. Коментуючи підписання зазначених документів,...

На Донеччині два дні поспіль триває вист…

18-10-2012 Олена - avatar Олена

17 жовтня пройшло урочисте відкриття губернатором Донецької області Андрієм Шишацьким виставки «Інвестиції. Інновації. Розвиток», яка працює в рамках V-го Міжнародного інвестиційного саміту.

Новий рекорд: ефективність фотоелементів…

03-03-2016 Олена - avatar Олена

Новий рекорд: ефективність фотоелементів від Panasonic становить 23,8%

Не встигла американська SunPower як слід проінформувати громадськість про встановлений рекорд ефективності сонячних елементів (22,8%), як Panasonic оголосила, що створила найбільш ефективні сонячні панелі для домашнього використання на сьогоднішній день,...