Олександр Вілкул відкрив у Дніпропетровську Центр інноваційних технологій "Парк ракет"

  Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул за дорученням Президента України Віктора Януковича відкрив у Дніпропетровську Центр інноваційних технологій «Парк ракет».

«Дніпропетровщина - космічна столиця України. Саме тут роками створювалася світова історія освоєння космосу. Тривалий час Дніпропетровськ був закритим містом для туристів, відвідувачів, іноземців. На засекречених дніпропетровських заводах розроблялися і будувалися складні ядерні балістичні ракети. Сучасний Дніпропетровськ залишається центром ракетобудування України. А відкритий сьогодні Центр інноваційних технологій «Парк Ракет» є візитною карткою міста, символом величної історії Дніпропетровська та його сучасної потужності», - сказав Олександр Вілкул.

Прикрасою експозиції Парку є ракети, створені у різні роки на Південному машинобудівному заводі. Зокрема, це 8К11 – одна з перших радянських балістичних ракет, виробництво яких було освоєно на початку 50-х років, 8К99 – перша ракета з мобільним стартом розробки КБ «Південне», а також «Циклон-3», яка розроблена на базі стратегічної бойової ракети 8К67. Це триступенева ракета легкого класу для запуску космічних апаратів різного призначення на низькі та середні кругові та еліптичні навколоземні орбіти.

Також на території Парку створений музейний комплекс, експозиція якого дозволить кожному з відвідувачів більше дізнатися про історію розвитку космонавтики та освоєння космосу, ознайомитися з досягненнями української науки та техніки.

«Парк Ракет» має всі можливості стати однією з ключових точок туристичних маршрутів Дніпропетровщиною, місцем, де нові покоління дніпропетровців будуть з гордістю вивчати досвід своїх великих земляків, які творили історію та розвивали науку і техніку України», - сказав Олександр Вілкул.

У роботі над створенням «Парку ракет» були задіяні провідні підприємства та установи області: Південний машинобудівний завод ім. Макарова, КБ Південне, Дніпровський проектний інститут, НВФ Дніпротехсервіс, Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. Макарова, Дніпропетровський національний університет ім. Гончара, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури.

«Саме на Дніпропетровських промислових гігантах - КБ Південне та Південмаш - роками будувалася світова історія освоєння космосу. Проте зразки космічної техніки, які виготовлялися на Дніпропетровщині, майже ніколи до цього моменту не демонструвалися широкому загалу», - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.

«Сучасна виставка буде не лише цікавою туристам та жителям міста, а й корисною молодим науковцям, студентам та школярам. Ми сподіваємось, що новий музей «Парк ракет» надихатиме нових янгелів, конюхових та макарових, які підкорюватимуть космічні висоти», - додав голова Дніпропетровської облради Євген Удод.

Виставковий зал музейного комплексу періодично буде наповнюватися тематичними експозиціями. Тут будуть проходити різноманітні виставки – від презентації інноваційних технологій світових брендів до виїзних експозицій провідних музеїв, таких як Музей Леонардо да Вінчі. Також у Центрі будуть представлені інтерактивні інсталяції, які оновлюватимуться раз на квартал.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №5-6 (2014)

14-02-2014 Олена - avatar Олена

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №5-6 (2014)

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №5-6 (2014) СКАЧАТИ Видання «Наука сьогодні». Періодичність: двічі на місяць. Метою журналу є забезпечення оперативною інформацією про події, здобутки, досягнення у сфері фундаментальних і прикладних наук, високих технологій як...

Создан микробаллистический тест для испы…

09-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Опубликовано 9 ноября, 2012 - 01:11 Инженеры Массачусетского технологического института создали баллистический тест для испытания наноструктурированных видов брони. 

Патент на енергетичний каталізатор

29-08-2015 Олена - avatar Олена

Патент на енергетичний каталізатор

     Відомство по патентах і товарних знаках США (USPTO) 25 серпня 2015 року видало Андреа Россі та Leonardo Corporation патент на винахід енергетичного каталізатора за №US009115913B1, відомого як E-cat.