Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми генетичного, географічного, історичного, екологічного ґрунтознавства»

19 вересня 2013 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми генетичного, географічного, історичного, екологічного ґрунтознавства». Організаторами заходу є географічний факультет Університету в співпраці з кафедрою ґрунтознавства і географії ґрунтів Ягеллонського університету (м. Краків, Польща) за сприяння Львівського відділення українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, Буської районної ради та Буської районної державної адміністрації, Олеської селищної ради.

У вітальному слові завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів, професор Степан Позняк зазначив, що в «роботі конференції беруть участь науковці з 9-ти країн світу та з 30-ти наукових і навчальних закладів України».

Проректор з науково-педагогічної роботи і міжнародного співробітництва Володимир Кирилич відзначив досягнення сформованої в Університеті наукової школи з проблем ґрунтознавства, відомої далеко за межами нашої держави. Володимир Михайлович висловив приємність, що в роботі конференції візьмуть участь представники багатьох наукових світових осередків, а також молоді науковці, адже «наука без молоді – наука без майбутнього». Проректор нагадав про цьогорічний ювілей кафедри ґрунтознавства, який співпав із ювілеєм її завідувача, відомого науковця Степана Позняка.

Від імені колективу географічного факультету учасників і гостей привітав декан Володимир Біланюк.

Під час пленарного засідання професор Степан Позняк розповів про становлення, розвиток, проблеми Львівської наукової школи ґрунтознавства. Завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Ягеллонського університету, професор Стефан Скіба представив доповідь (у співпраці зі Степаном Позняком) на тему: «Ґрунти Карпат у дослідженнях, проведених науковими установами Кракова та Львова». Відтак, були заслухані доповіді ґрунтознавців, представників різних країн.

Упродовж трьох днів конференція працюватиме в таких тематичних секціях: «Ґенеза і географія ґрунтів», «Екологія ґрунтів», «Проблеми раціонального використання й охорони ґрунтів та історія ґрунтознавчої науки і проблеми викладання ґрунтознавства і географії ґрунтів».

У плані роботи конференції заплановано екскурсію Львовом і польову екскурсію горбогірним пасмом Вороняки Північно-Західного Поділля, а підсумкове засідання відбудеться в смт. Олесько.

 

Прес-центр

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Український вчений пропонує використовув…

04-05-2016 Олена - avatar Олена

Український вчений пропонує використовувати тепло шахт для побутових потреб

В Україні добуту у рудних шахтах енергію Землі можна використовувати не тільки для виконання гірничих робіт, а й для обігріву житлових будинків. Таке відкриття зробив доцент кафедри підземної розробки родовищ...

Делегацією ІФНТУНГ досягнуто домовленост…

17-06-2015 Anna - avatar Anna

Делегація Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в складі проректора з науково-педагогічної роботи Олега Мандрика, директора інституту геології та геофізики Валерія Омельченка, директора інституту нафтогазової інженерії Олега Витязя та...

Енергоатом впроваджує інноваційні технол…

08-11-2013 Anna - avatar Anna

Кабінет Міністрів на засіданні 7 листопада затвердив Проект будівництва комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ) на Рівненській АЕС. Метою Проекту є підвищення рівня безпеки експлуатації Рівненської АЕС шляхом впровадження передових...