Гранти мають бути доступними для наукових установ

 Grant

1 жовтня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра Максима Стріхи, голови Державного фонду фундаментальних досліджень Валерія Кухара, віце-президента Національної академії наук України Анатолія Загороднього відбулась прес-конференція, присвячена Міжнародній науково-практичній конференції «GRANT-2015».

Під час прес-конференції Максим Стріха зазначив, що гранти мають бути доступними для наукових установ. «Таку позицію займає Міністерство, і це закладено у законопроекті «Про наукову і науково-технічну діяльність», - наголосив заступник Міністра.

За словами Максима Стріхи, одна із моделей фінансування, що може бути застосована в українській науці, успішно діє у Литовській Республіці, де наукові проекти фінансуються як державою, так і бізнесом.

Голова Державного фонду фундаментальних досліджень Валерій Кухар зауважив, що наука та інновації є важливою складовою розвитку економіки країни. За його словами, Державний фонд фундаментальних досліджень постійно веде роботу над залученням фінансів в розвиток науки. «Програми підтримки науки, які свого часу діяли в Україні, сьогодні використовуються у багатьох країнах – Франції, Німеччині, США, Польщі», - наголосив Валерій Кухар. На думку голови фонду, саме цей досвід доцільно використовувати для того, щоб розвивалася галузь.

Віце-президент Національної академії наук України Анатолій Загородній зазначив, що фінансування наукових установ залежить від ефективності їх роботи, тому НАН України приділяє велику увагу методиці оцінювання діяльності наукових установ.

Як повідомив віце-президент НАН України, наукова спільнота Німеччини презентувала методику з оцінювання ефективності діяльності наукових установ, значна частина якої присвячена питанням уникнення конфлікту інтересів та залучення до роботи зовнішніх експертів. За словами Анатолія Загороднього, зараз триває робота академії над розробкою власної системи оцінювання якості роботи наукових установ в Україні.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Семінар із питань створення наукоємних р…

29-02-2016 Олена - avatar Олена

Семінар із питань створення наукоємних розробок зі штучним інтелектом

24 лютого 2016 року в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України відбувся науковий семінар, присвячений питанню створення конкурентоспроможної наукової продукції в галузі вітчизняного комп’ютеробудування. Участь у заході взяли представники Національної...

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

07-05-2014 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 30.04.-07.05.2014 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Оголошено конкурс наукових проектів на з…

10-04-2015 Anna - avatar Anna

Оголошено конкурс наукових проектів на здобуття грантів Президента України докторам наук

Оголошено конкурс наукових проектів на здобуття грантів Президента України докторам наук Державним фондом фундаментальних досліджень оголошено конкурс наукових проектів на здобуття грантів Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень. Лист НАН...