Маємо ефективніше використовувати науковий потенціал

Striha23 січня заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха та директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус відвідали Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Гості зустрілися та поспілкувалися з провідними науковцями університету щодо перспективних напрямів розвитку і фінансування наукових досліджень. За словами Максима Стріхи, сьогодні серед них пріоритетними є ті, що забезпечують обороноздатність країни. Однак не можна забувати і про фундаментальну науку. Фінансуватимуться ті науково-дослідні тематики, які будуть відібрані на конкурсній основі.

Мова йшла й про дослідження академічної та університетської спільнот. Їх зближенню сприятиме участь у грантах. Величезне значення для вишів країни матиме входження в програму «Горизонт 2020». До речі, її консультативні пункти створені і на базі університету.

Предметом обговорення стала і нова редакція Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Як зазначив Максим Стріха, цей законопроект має розширити права наукових установ та сприяти розвитку наукової ініціативи.

Також під час зустрічі порушили питання наукового потенціалу аграрних вишів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки. Так, для них в структурі наукової ради Міністерства створено спеціальну секцію. Тут розглядаються наукові розробки вчених саме в галузі агропромислового комплексу із залученням вузькоспеціалізованих фахівців. До речі, перше її засідання відбулося на базі університету біоресурсів і природокористування. Як зазначив заступник Міністра, маємо налагодити комунікації з Міністерством аграрної політики та продовольства України і працювати на виконання чітких суспільних замовлень. Все це повинно координуватися, і в цьому процесі величезна роль належить НУБіП України.

У свою чергу, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко зазначив, що університет готовий долучитися до такої роботи.

Активну участь в обговоренні взяли директори Національного-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Петро Лакида, технічного ННІ – Валерій Дубровін, енергетики, автоматики та енергозбереження – Володимир Козирський, декан економічного факультету Анатолій Діброва, начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко.

Директорів ННІ цікавили підготовка майбутніх фахівців, зокрема, створення центрів з відповідним матеріально-технічним забезпеченням, які сьогодні функціонують у Європі, оптимізація переліку напрямів і спеціальностей, акредитація українських університетів у європейських асоціаціях, принципи формування державного замовлення, система організації науки у ВНЗ.

Заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха і директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус оглянули спорудження даху на 3-му корпусі та ознайомились з науковими доробками Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК.

За інформацією Національного університету біоресурсів і природокористування України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Україна може зменшити викиди парникових …

03-12-2015 Олена - avatar Олена

Україна може зменшити викиди парникових газів до 35-40% - дослідження

Інститут економіки та прогнозування НАНУ вважає виконання такої задачі реальним до 2030 року. В Україні відсутнє чітке консолідоване науково обґрунтоване бачення щодо енергетичного, екологічного та соціально-економічного майбутнього країни на довгострокову перспективу,...

Виявлено унікальні властивості наноостро…

16-01-2012 Олена - avatar Олена

Несподівані та унікальні властивості наноострівкових металевих структур виявили співробітники Фізичного інституту ім. Лебедєва (ФІАН)(Москва, Росія). Серед цих властивостей нелінійний характер провідності та можливість змінювати провідність під дією гранично слабких електричних...

Володимир Семиноженко привітав викладачі…

21-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко взяв участь в урочистостях з нагоди святкування 55-ї річниці з Дня створення Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.